אני מתחיל כל פעם מחדש ונופל שוב, זה שובר אותי

שאלה:

לכבוד מו"ר הרה"צ שליט"א.

ראשית רציתי להודות לכם על המכתבים הנפלאים המחיים אותנו מאד.

אבקש אם הצדיק יכול לעזור לי למצוא את הדרך שלי לעבוד את השם יתברך, אני כל יום עושה התחלה חדשה ומוצא את עצמי נופל שוב, זה שובר אותי מאד שאני לא יכול להחזיק מעמד, אני יודע שלא צריך להישבר מזה, אבל בכל זאת זה מפיל אותי לחלישות הדעת.

בנוסף רציתי לבקש, ראיתי שהבניה בדירתכם ביבנאל עיר ברסלב נעצרה, רציתי לבוא לשם עם חבורה של בחורים ללמוד ולהתחזק שם יחד בעבודת השם יתברך, האם הדבר מוסכם עליכם?

יישר כח על הכל אנו צריכים אתכם ומחכים מאד שתוכלו כבר לבוא אלינו לחזקינו, אנחנו צריכים אתכם, בפרט הבחורים, אנו מודים להשם יתברך שיש לנו את הזכות לקבל ממכם.

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום ג' לס' שלח [בא"י] י"ז סיון תש"פ.

שלום וברכה וכל טוב סלה לקראת ידידי היקר … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קיבלתי מכתבך, ושמחתי מאוד לשמוע הטוב ממך ואיך שלבך בוער לעבודת השם יתברך אף עם כל המניעות והעיכובים שעוברים עליך, תדע ידידי היקר, שכך עבר על כל הצדיקים ועל כל אלו שרצו ליכנס לעבודת השם יתברך, שראו לפני עיניהם חומות של ברזל, ונדמה להם שאף פעם לא יגיעו לשום מקום, אבל עיקר מעלתם היה שלא התייאשו כלל, ולא הסתכלו בכלל על איפוא הם עומדים ובמה הם אוחזים, רק המשיכו והמשיכו והמשיכו באמונה פשוטה מאד והיה להם המידה היקרה של התחזקות, וכמבואר היטב ב"מכתב רביז"ל" [כך אנ"ש קוראים אותו] בליקוטי מוהר"ן חלק ב' סי' מ"ח, וכדאי לך לקרוא "המכתב" הזה, ולהכניס עצמך בתוכו, כאילו זה נכתב אישית אליך, ואז תתחזק בכל מה שעובר עליך, ויערב לך לעד.

בענין להשתמש עם הדירה שלי לתורה ולתפילה לעת עתה שעדיין אין בונים שמה, שיהיה בברכה והצלחה, אבל כמובן לא על חשבון סדרי הישיבה, שבהם תדקדק מאד ותעזור שיהיה אוויר חזק של עבודת ה' בין כותלי הישיבה, ובזה ירוויחו כולם.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן