אני עובדת בעבודה קשה ומרגישה שחוקה לגמרי

שאלה:

לכבוד הרב שליט"א.
העבודה שלי קשה ודורשת המון שעות וכח, אני עובדת בעבודה הזו כבר שנים רבות ומרגישה לגמרי שחוקה, מה גם שהשכר לא מצדיק את המאמץ של העבודה הפיזית והמלחיצה, אני ממש רוצה להתחיל לנסות להיות עצמאית אני מרגישה שיש לי בסיס חזק לזה, אך אין לי את האומץ לעזוב ככה.
אני מרגישה ממש קריסה טוטאלית אם אפשר שהרב יברך אותי,שה' יתן לי את האומץ ואת ההצלחה, ולא אצטרך לעבוד כל כך קשה. תודה רבה.

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום ה' לסדר בהעלותך [בארץ ישראל] י"ב סיון תש"פ.

שלום רב אל … תחיה, לנכון קבלתי מכתבך.

זכרי כלל גדול בחיים, אדם צריך להיות שמח ומרצה מן העבודה שלו, ואסור לו להיות עבד או שפחה לזולת, אנחנו עבדים של הקדוש ברוך הוא, ולא של בשר ודם, וכמו שכתוב (ויקרא כה, מב) עבדי הם אשר הוצאתי אותם מארץ מצרים וגו', ומיד שאדם מרגיש מכור או משעבד לזולת, סימן שאין תפקיד זה בשבילו, ועל כן אם את כל כך מתוסכלת מן העבודה שלך סימן שעליך למצוא משהו אחר, ובפרט אם את חושבת שתוכלי להיות עצמאית ולפתח עסק פרטי לעצמך, אין למעלה מזה,  ואף על פי שבתחילה זה דורש קצת השקעה של זמן וכוח וכסף וכו', אבל כל זה את משקיעה לעצמך, ולא לאחר, ולבסוף תרויחי מזה הרבה בעזרת השם, ולא תצטרכי לטובות של אחרים.

על כן תפסיקי להלחיץ עצמך בחנם, ואל תהיי מכורה לאף אחד, תאמצי אל לבבך לעשות מה שטוב בשבילך, והקדוש ברוך הוא ישלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך, ותזכי לפרנסה קלה ונקיה בשפע גדול, ונשמע ונתבשר בשורות טובות ומשמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן