גלריית ענק: ימי הפורים הקדושים במחיצת הרה"צ ראש חבורתנו שליט"א ביבנאל עיר ברסלב

יום הפורים הקדוש אצל אנשי שלומנו האמתיים נחוג בצורה אחרת לגמרי, בהיותנו אנשי רבינו ז"ל, שרימז לנו נפלאות שכל ההתחלות הן מפורים (ליקוטי מוהר"ן ח"ב סימן ע"ד), על כן אנ"ש הקדושים בכל מקומות מושבותיהם מבלים את היום הקדוש בהתחלה חדשה בדבקות להקב"ה. השנה זכו אנ"ש תושבי יבנאל עיר ברסלב, לחגוג לראשונה בצלו הטהור של מו"ר הרה"צ ראש חבורתנו שליט"א.

לא ניתן לתאר במילים את ההתעלות הנפלאה ומתיקות הימים הקדושים יחד עם הרב הצדיק שליט"א, החל בשיעורי ההכנה המעוררים (שהועלו כאן לאתר), ושמיעת קריאת המגילה הן בליל הפורים והן בבוקרו בלהבות אש בניגון הידוע שהוא פירוש חי למגילה… בערב שבת קודש משעת חצות ישב מו"ר שליט"א בבית המדרש הגדול "היכל מוהרא"ש" וקיבל את אנ"ש לברכה ומשלוח מנות עד סמוך לכניסת השבת.

לגלריית התמונות מקריאת המגילה בליל הפורים לחצו כאן

בשבת קודש התארחו אורחים רבים מערי הארץ לשמוע דברי אלוקים חיים. בליל שבת קודש דיבר מהעניין הנפלא שאפשר ללמוד משושן פורים, שיש לנו הזדמנות נוספת – אף פעם לא מאוחר לקדושה ותמיד יש יום נוסף, כמו שאסתר המלכה ביקשה גם מחר להנקם מאויביהם, שהיצר הרע לא יפיל את האדם ויאמר הפסדת היום, עבר לך בלי קדושה, אלא להתחזק שהנה מתחיל יום חדש, כך גם שושן פורים שידועה שיחת רבינו ז"ל שפעם התעכב מוהרנ"ת ז"ל בדרך ולא הגיע אליו אלא במוצאי פורים, ונענה לו רבינו ז"ל ששושן פורים זה גם פורים. בסעודה שלישית דיבר בעניין גנות מידת הכעס איך שכל המפלה של אחשורווש הייתה שהרג את ושתי בכעסו, וכן המן שהיה מלא חמה, וכן סריסי המלך שרצו להרוג את אחשוורוש בקצפם וכו', ורבינו ז"ל אומר שהכעס מפסיד הפרנסה וטורף נפש האדם, והנה מצאנו שמרדכי קיבל את בית המן שהפסיד הכל בכעסו. ועוד דיבורים נפלאים שיבוארו במקום אחר.

במוצאי שבת קודש, נערכה בבית המדרש הגדול "היכל מוהרא"ש" סעודה רבתית לכבוד שושן פורים, ובה הגיעה השמחה לשיאה, אנשי שלומנו רקדו עד כלות הכוחות ממש בשמחה עצומה אשר זכו לנצל היום הקדוש בצורה כזו, ועל שזכנו לדעת מאור רבינו ז"ל – אור דעתו של משיח צדקנו, המתפרסם מהיכל הקודש לכל העולם כולו.

2 תגובות

  1. אשרינו שזכינו!
    הייתה שמחה כזאת גדולה!
    לדעתי שמחת פורים הכי שמחה שהיתה ביבנאל מיום היווסדה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן