האם יש משמעות מיוחדת ליום ההולדת של האדם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

לכבוד כ"ק מו"ר הרה"צ שליט"א.

אחדשה"ט רציתי לקבל ברכה ליום הולדתי, שאצליח ברוחניות ובגשמיות בכלליות ובפרטיות. וכן רציתי לשמח אתכם שעשינו כמו שעוררתם בדרשות ללמוד בימי העומר מסכתות שבועות וסוטה לסיימם לקראת חג השבועות, זכיתי לסיים ב"ה את שתיהם ובני היקרים סיימו את מסכת שבועות.
תודה רבה על החיזוקים שמשיבים נפש, אנו מצפים ומייחלים לבואכם בקרוב בבריאות ובשמחה.

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום א' לסדר בהעלותך [בא"י] ז' סיון אסרו חג דשבועות [בחו"ל] תש"פ.

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קיבלתי מכתבך עם הבקשה לברכה ליום הולדת שלך, עליך לדעת, שיום הולדת של אדם הוא כמו ראש השנה פרטי שלו, שהרי הוא חוגג עוד שנה שניתנה לו במתנת חנם מן השמים, ולכן ראוי לשמוח בו ולהודות להשם יתברך על המתנה הגדולה הזאת. ומובא בספרים שהוא יום שיכולים לפעול בו הרבה ישועות, והרמז בפסוק (תהלים ב ז ) בני אתה אני היום ילדתיך, שאל ממני ואתנה וגו', ובדברי חכמינו הקדושים (עבודה זרה  ע"א) זה נקרא יום גינוסיא, ויש מאמר בילקוט שמעוני (חבקוק רמז תקסד) לא במהרה אדם נופל ביום גינוסיא שלו, על כן הוא יום שמסוגל לפעול בו דברים טובים, ויעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה לך שנה טובה ומתוקה, ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח, ונשמע ונתבשר בשורות טובות ומשמחות תמיד.

מאד שמחתי לשמוע שאתה ובניך עשיתם סיום ש"ס (מסכתות ש'בועות ס'וטה) לכבוד חג השבועות, מה אגיד לך, אין למעלה  מזה, וזה הונכם ורכושכם לעד ולנצח נצחים, יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכו לעשות הרבה סיומים בכל חלקי התורה הקדושה, ויהיו דברי תורה שמורים בלבכם לאורך ימים ושנים טובים.
המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד באתר

דילוג לתוכן