האם תסמיני וירוס הקורונה מרומזים בסיפורי מעשיות?

שאלה:

שלום וברכה למורי ורבי הרב הצדיק שליט"א.

בימים האחרונים שומעים על וירוס הקורונה שגורמת לאבוד חוש הריח והטעם. רציתי לשאול, האם מה שרבנו ז"ל מספר (מעשה ז מיום שני), שהמלך האכזר גרם שיתקלקל הטעם והריח והמראה של בני המדינה, זה קשור לכל מה שאנו עוברים כעת בכלל ובפרט?

אני מקוה מאד שאתם מרגישים טוב, ואני ממש מצפה ומיחל, מתי כבר אזכה להתראות עמכם פנים אל פנים ממש, כי אני מאד מתגעגע אליכם עד לכדי דמעות.

תשובה:

בעזרת השם יתברך מוצאי שבת קדש לסדר פנחס כ' תמוז תש"פ.

החיים והשלום ובריות גופא ונהורא מעליא לקראת ידידי היקר לי מאד … נרו יאיר ויזרח לנצח.

לנכון קבלתי מכתבך.

בענין המיחושים והחולשות וכו', הקדוש ברוך הוא ישלח לכל נשמות ישראל רפואה שלמה ומהירה, והעקר צריך להיות חכם מה לעשות עם ה"בידוד" וליחד עצמו לתורה ולתפלה, והקדוש ברוך הוא יעזור שהכל יעבור בקלות, וכל נשמות ישראל יהיו בריאים ושלמים בבריאות איתנה, ונשמע ונתבשר בשורות טובות ומשמחות תמיד.

בענין מה שהזכרת מדברי רבנו ז"ל בספורי מעשיות (מיום ב' של השבעה בעטלירס) שהמלך האכזר שלח עבדיו לתוך המדינה וקלקלו הטעם והמראה והריח של אנשי המדינה, ואתה מרגיש כאלו הוירוס הזה מזכיר אותנו על ענינים אלו, כן הוא ידידי היקר, שראוי לנו להתעורר בתשובה מכל מה שקורה אצלנו, ועלינו לבקש מהקדוש ברוך הוא: רבונו של עולם, עזר לי שתהיינה לי עינים קדושות ואזכה לראות אמיתת מציאותך מכל פרטי הבריאה, רבונו של עולם, זכני שיהיה לי אף קדוש, שאזכה להריח ריח אלוקותך מכל פרטי הבריאה, ריבונו של עולם זכני שיהיה לי טעם טוב, שאזכה לטעם טעם אלוקותך מכל דבר, וכמו שכתוב (תהלים לד, ט): "טעמו וראו כי טוב ה'" וכשאדם מתעורר בתשובה מכל אשר עובר עליו, בזה ממתיק מעליו כל הדינים ומהפך אותם לרחמים וחסדים גמורים.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך ובריאות הגוף והנפש גם יחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן