החברים של הבן שלי צוחקים עליו והוא החל לדבר בגמגום

שאלה:

ראשית אני רוצה להודות לכם על כל הדבורים והשיחות המחזקים והמעוררים, המחיים ומשמחים אותנו.
יש דבר שמדאיג אותנו בקשר לבננו … נ"י, החברים שלו בכיתה צוחקים עליו, ואין לו חשק ללכת לתלמוד תורה כי אין לו חברים, המלמד שלו אומר שהוא ילד חכם מאד ויכול לעלות כיתה, אבל הילד אומר שהוא לא רוצה. בשבועות האחרונים הוא החל לדבר עם גמגום קל, אשתי חושבת שזה נובע מלחץ נפשי, היא העירה לו על כך ומנסה לגרם לו לדבר בצורה יותר רגועה ואז באמת הוא לא מגמם. אבקש אם הרב הצדיק יוכל להדריך אותנו בעצה נכונה מה לעשות.
אנחנו מתגעגעים מאד ומצפים לראותכם בקרוב ממש, יישר כח ותודה רבה.

תשובה:

בעזרת השם יתברך, יום א' לסדר מטות־מסעי כ' תמוז תש"פ.

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קבלתי מכתבך, אמנם באחור קצת, ואתך הסליחה.

אודות בנך … נרו יאיר, ראה ללכת עמו בקירוב ובעדינות יתירה, והעניקו לו הרבה חום ואהבה, ובפרט שתהילה לאל הוא מצליח בלמודים, עליו לשמוע ממך ומאשתך, הרבה שבח ומחמאות, ושירגיש שאתם מעריכים ומחשיבים אותו מאד, וזה יחדיר בו מוטיבציה לעלות ולהתקדם יותר ויותר, וכן לפתח עמידה איתנה מול חברים שמציקים לו, כל העניין של גמגום וכישלון בדיבור מגיע רק מחוסר אמון ובטחון עצמי, וילד ששומע הרבה מחמאות והערכה מהוריו, בקל לו להתגבר על זה, על כן ראו לתת לו הרבה תשומת לב, וספרו לו כמה אתם מתגאים בו, וכמה הוא חשוב בעיניכם, ובעזרת השם הוא יפרח וישגשג, ותרוו ממנו ומכל יוצאי חלציכם הרבה נחת דקדושה.

בעניין אם להעלות אותו כיתה שנה הבאה, תעשה כמו שדברנו בטלפון, שהרב … נרו יאיר יבחן אותו, ויגיד חוות דעתו אם הוא מוכן לעלות כיתה, ולפי זה תוכלו להחליט העצה הכי טובה בשבילו.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן