הילולת מוהרא״ש הקדוש זי״ע ביבנאל עיר ברסלב

אלפים רבים עלו ביום ההילולא קדישא לציון הצדיק ביבנאל עיר ברסלב, סעודת ההילולא המרכזית התקיימה בבית המדרש הגדול ״היכל מוהרא״ש״ בעיר, בראשות גדול התלמידים מו״ר הרה״צ שליט״א.
DSC02940-1
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לקראת שקיעת החמה של ליל י״ז בשבט, החל ההר הידוע ביבנאל להשחיר מאדם, אלפים רבים מרחבי ארצינו הקדושה מילאו את רחבת הציון הקדוש, וקדם הציון הקדוש פרקו ליבם בתפילה ותחנונים, ואף גם בהודיה להשם יתברך, כמו שהתבטא מוהרא״ש זי״ע בתוקף המחלוקת הקשה, שעוד יבואו רבים ללחך עפר קברו ולהודות להשם יתברך על הספרים הנפלאים שזכה להשאיר בזה העולם. ואכן דברי הצדיק קמים ועומדים, לראות המוני עמך בית ישראל באים מכל קצוות הארץ ביום ההילולא קדישא לקשר נפשם עם הצדיק שמקשרם אליו יתברך.

במקומות רבים נערכה סעודת הילולא לכבודו של צדיק, בה התאספו תלמידים להעלות על נס לימודי רבינו ז״ל שזכינו לקבל ממנו ז״ל. סעודת ההילולא המרכזית נערכה בעיר שהקים על שם רבינו ז״ל – יבנאל עיר ברסלב, בראשות תלמידו הגדול ראש חבורתנו הרה״צ שליט״א, בבית הכנסת הגדול ״היכל מוהרא"ש״ בעיר, שדיבר מפעולתו של צדיק, להאיר לעם סגולה אור הצדיק האמת במסירות נפש עצומה, ומשמים נתנו לו מקום להתגדר בו, להפיץ לכל יושבי תבל עניין דרך הלימוד, ורבבות מליונים של דפי גמרא ופרקים משניות וכו׳ זכה לזכות את ישראל בהם על ידי סדר דרך הלימוד מרבינו ז״ל שפרסם בפרסום עצום, ואיך שזכה לגלות שכל בר ישראל יכול לדבר אל הקב״ה העומד על ידו ומצפה לשמוע כל דיבור ודיבור. ואף הרחיב לדבר על מפעלות מוהרא״ש בבנית הקהילה הקדושה, ורואים בחוש איך שגדולים צדיקים יותר מבחייהם, שרואים ישועות נפלאות בעניין התפתחות הקהילה הקדושה בכל פרט ופרט.

לאחר סעודת ההילולא, בשעה 1 אחר חצות לילה, עלה עם אנ״ש לציון הקדוש, שאף בשעת לילה מאוחרת כזאת היה הומה אדם. שם העתיר שעה ארוכה בתפילה.

בעליה לציון הקדוש התקיימה הכנסת אורחים בליל ההילולא, בה חולקו אלפי מנות אוכל ושתיה לכל הבאים, על ידי השותפים במצווה הר״ר אלעד נעים נ״י והר״ר יוסף בריגה נ״י, שהחיו את קהל ההמונים בטוב ליבם.

הבה נתחדש מחדש ללכת בדרך שסלל לנו, ללמוד ספרי הצדיק האמת ותלמידיו הקדושים, ולקחת מהם לימודי חיים, שהעיקר להסתכל על עצמו – למלאות כל יום וכל רגע בכל טוב אמיתי ונצחי, כאשר יראה עולמו בחייו המעיין בכתביו הרבים הנפלאים שהשאיר לנו ירושה בזה העולם.

תורתו מגן לנו היא מאירת עינינו, זכותו תגן עלינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן