המפיץ, הקנס ופסק הדין המפתיע

המפיץ שקיבל קנס גבוה, והחליט לבוא לדיון בפני בית המשפט שהכריע בפסק דין מפתיע במיוחד
Court hammer laying on book. Justice, trial and law symbol. Judgment.

צבי נ"י הוא מפיץ וותיק, כמו הרבה מידידינו – מידי יום הוא לוקח תיק גדול עם קונטרסים וספרים ויוצא לדרך ארוכה לצומת, אי שם במרכז הארץ.

לפני מספר חודשים הגיע צבי לצומת, וכדרכו בקודש חיזק ושימח את הנהגים. אך באותו יום חיכתה לו הפתעה, באמצע ההפצה הוא שומע קריאה: ״אתה עם הספרים, בא לכאן, עזוב את הצומת!״.

הוא מסתכל לכיוון הקול, ורואה לצערו ניידת משטרה, בתוכה שני שוטרים זעופי פנים…

כמפיץ וותיק צבי מכיר את הסיטואציה ומנסה את כל השיטות לערבב את השוטרים החל מזיכוי הרבים: ״אחי אני מפיץ לזכותך מעכשיו… שחרר אותי מקנס״. ועד מידת ההתחדשות: ״הרגע הגעתי אני חדש בתחום, לא ידעתי שאסור ללכת על הכביש בין מכוניות״. בדרך כלל זה עובד, אבל הפעם נפל ידידינו על שוטרים קשוחים במיוחד, שנתנו לו קנס על סך 750 ₪ . 

צבי לקח את הקנס וחיכה שהניידת תתקדם הלאה, ואז התחזק והמשיך בעבודת הקודש בצומת. בדרך לביתו, כשקרא את האותיות הקטנות בדף הקנס, הגיע למסקנה שכדאי לו להגיש בקשה להישפט, במקום לשלם למדינה כסף קדוש של מפיץ, המיועד למצוות ומעשים טובים.

עברו כמה חודשים טובים, מלאים בהפצה ומעשים טובים, וזמן המשפט הגיע, ככל שהתקרב הזמן חשש צבי אולי עשה טעות ובית המשפט יכול גם להחמיר את הקנס חלילה. לילה לפני הדיון נכנס צבי למורינו הרה"צ שליט"א וביקש ברכה לקראת הדיון, הצדיק התעניין בפרטים וברכו בחום שדבריו ישמעו ויתקבלו בבית המשפט ושיצליח בכל ענייניו. מעודד מהברכה יצא בבוקר לכיוון בית המשפט. 

צבי התייצב מול השופטת וסיפר על עיסוקו בהפצת ספרי רבינו הקדוש. השופטת שראתה את התיק שאלה: ״רגע אתה מהאלה שמחלקים את הספרים בכל מקום בארץ?, אני גם לוקחת תמיד, ספרים מאוד מרתקים ומחזקים״ ואז היא פנתה לתובעת מטעם המשטרה: ״מה את רוצה ממנו? הוא מגיע בשמש ובגשם מנסה לעזור לאנשים, זה לא מפריע לאף אחד! למה כזה קנס גדול? תורידי את הקנס בבקשה לסכום נמוך יותר", התובעת יצאה להתייעצות טלפונית וחזרה עם בשורה: "תראי אנחנו לא עושים את זה בדרך כלל, אבל הפעם נחייב רק ב50 ₪ בלבד״…

השופטת פנתה לצבי, שהיה עדיין מופתע מהסכום הנמוך, אליו לא ציפה, "חמישים זה בסדר? תעמוד בזה?'"

צבי ניצל את השאלה המוזרה ועשה פרצוף מסופק.

"רגע", אמרה השופטת "אתם משפחה מרובת ילדים בעצם, נכון? כל שקל חשוב, אני מורידה את הקנס ל20 ₪ עם זה כבר תסתדר. בסדר?" "בסדר גמור" הודה צבי לשופטת, ויצא מבית המשפט עם חיוך גדול  בדרך לעוד הפצה מוצלחת כשברכתו של הצדיק מלווה אותו. 

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן