חבר שלי נפגש עם משודכת אבל יש לו ספקות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

לכבוד כ"ק מו"ר שליט"א.

תודה רבה על כל השיעורים, החיזוקים והמכתבים הנפלאים ב"אשיב לאיש", וכן על כל השפע הגדול שהיה בקמחא דפסחא לקראת פסח, יישר כח על הכל.

יש איזה בחור שאני מפיץ לו ספרי רבנו, הוא נפגש כבר שלושה שבועות עם איזו משודכת, אבל הוא מתלבט, מצד אחד כל פעם שהוא נפגש אתה הוא מתעורר לעבודת השם, מצד שני יש לו הרגשה בתוכו שהיא לא בשבילו, והוא שואל את כבודכם מה לעשות.

אבקש אם תוכלו להתפלל עלי שאזכה לקבל את התורה הקדושה, להתמיד בה ולטייל בכל חלקיה, שאזכה לחמידו דאוריתא ולהתמיד גם בספרי רבנו ז"ל, ובספרי מוהרא"ש. ושאזכה להצלחה בבניה של הבית שלי שיהיו לי שליחים טובים ומקצועיים, ושלא ייגרם לי חס ושלום איזה בטול תורה מחמת הבניה. תודה רבה על הכל.

תשובה:

בעזרת ה' יתברך, יום ה' לסדר בהעלותך [בארץ ישראל] י"ב סיון  ה'תש"פ.

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קבלתי את מכתבך, ומאד שמחתי לשמע הטוב ממך, יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכה להכניס כל הכוחות והחושים שלך בחמידו דאורייתא, ולטייל בכל חלקי התורה הקדושה, ולהיות בקי בהלכה, ותזכה לבנות בי"ת נאמן בישראל, בי"ת רוחני בנוי מש"ס ב'בלי י'רושלמי ת'וספתא, ועל ידי זה גם תזכה לבית גשמי מפאר ומהדר, דירה קדושה ורחבה שתרחיב דעתך ללמוד התורה כראוי, שכל זה הוא ענינא דיומא, ענינא דחודש סיון, וכמו שכתוב בלקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רס"ו, על הפסוק (בראשית לג) ויעקב נסע סכותה ויבן לו בית, ו'יעקב נ'סע ס'כותה ו'יבן ראשי תבות סוון, עיין שם, כי דייקא בכוחו של חודש סיון שהוא זמן מתן תורתנו הקדושה, יכולים לבנות בית מפאר הן ברוחניות והן בגשמיות, ולהיות מסוכך עם השכינה הקדושה, כמו היושב בתוך הסכה, שהוא מסבב עם השכינה הקדושה מכל הצדדים.

אודות החבר שלך שעוסק בפרשת שידוכים, וכבר נפגש כמה פעמים וקשה לו להחליט וכו', העיקר להסתכל על התכלית, ואם יש ביניהם שפה משותפת והם מבינים אחד את השני, ושניהם הולכים על אותו כיוון, למה לו להתבלבל יותר, ובפרט שמרגיש שהוא מתעורר על ידה לעבודת ה', העקר לבקש הרבה על עצה טובה מאת השם יתברך, והקדוש ברוך הוא יוליך אותו בדרך האמת והנכון, ונשמע ונתבשר בשורות טובות ומשמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן