יבואו‭ ‬טהורים‭ ‬ויתעסקו‭ ‬בטהורים – מסיבת חומש ביבנאל עיר ברסלב

מסיבה מרגשת לכבוד תחילת לימוד חומש על ידי הנשמות הקדושות של תלמוד תורה ״ילדי מוהרא״ש״ ביבנאל עיר ברסלב
DSC08507-1

בהיכל בית המדרש הגדול ״היכל מוהרא״ש״ ביבנאל עיר ברסלב, נקבצו ובאו תינוקות של בית רבן שזכו להיות בני חמש למקרא, יחד עם הוריהם והמלמדים היקרים, לשמוח בשמחת התורה יחדיו.

מובן מאליו שקשה לתאר במילים את ההתרגשות לראות את הנשמות הקדושות, זוכים להכנס אל שערי התורה לראשונה, כשהם שרים ומנגנים בזוך טהור ומתוק לעיניהם המתרגשות של ציבור המשתתפים.

הנשק הקדוש

מורנו הרה״צ שליט״א כיבד את המעמד בהשתתפותו, והראה התפעלות עמוקה מעבודת הקודש של המלמדים והמנהלים היקרים.

בדיבורו הזכיר את אשר קראו באותו יום בתורה, אשר קרה לעם ישראל מקרה לא טוב, ו״יָצָא הַקֶּצֶף מִלִּפְנֵי ה׳ הֵחֵל הַנָּגֶף״ רחמנא ליצלן, אמר משה רבינו לאהרן שיקח קטורת ויכפר על העם, זה יעצור את הכל. איזה איזה ריח נחוח של קטורת יש יותר מהילדים הקדושים, הטהורים, שאומרים דברי תורה ושרים שירים ורוקדים ביחד, זה הריח ניחוח הכי גדול שיכול להיות, כמה עלינו להודות להקדוש ברוך הוא על זכות זו! 

״וַיַּעֲמֹד בֵּין הַמֵּתִים וּבֵין הַחַיִּים וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה״ אהרן הכהן עצר את המגיפה כשנעמד והפריד, מהי אותה עמידה? חכמינו הקדושים אומרים אין עמידה אלא תפילה! זה שאדם עומד ומעמיד ילדים להכניס בהם אהבת התורה ויראת שמים, מיד כולם רואים ״הנה, זה החיים!״, והאחרים ממילא מתבטלים לגמרי, ותעצר המגיפה.

זוהי העבודה הקדושה שלנו, להקים דורות נאמנים להשם ולתורתו, וזה מתחיל כמובן עם מוסדות החינוך, התלמוד תורה כמובן הכי יסודי, שם הילדים מקבלים את החינוך העיקרי שלהם, כמה עלינו להודות להשם יתברך על כל החסד חינם שעשה עמנו, כי זה דבר ש״ויכפר על העם״ הזכות הזו מגינה על כל הקהילה ועל כל נשמות ישראל, ובעזרת השם יתברך המקום הזה, המוסדות הקדושים האלו, יהוו דוגמא למופת לכל עם ישראל, מה שאנו זוכים לראות עכשיו, זה רק ההתחלה… 

המנהל הרב ועקנין שליט״א הזכיר מקודם, ש״חומש״ מובא בפסוק (שמות יג יח) כלשון של נשק: ״וַחֲמֻשִׁים עָלוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם״, כי זהו הנשק הקדוש שלנו, הקטורת שלנו, החומש שאתם מקבלים היום – זה סוג נשק שיגן בעדכם כל החיים, יעזור לכם להשיג את כל הדברים הכי טובים בחיים שלכם בעזרת השם.

ואנו מתחילים את ה״חומש״ הזה במסיבה, כמו שהזכיר המנהל קודם – שאירוע זה נחרט ונחקק בזכרון הילדים הרכים לכל ימי חייהם, איך זכו לשיר ולרקוד ולשמוח עם התורה שלהם!, הקב״ה יעזור לכם ילדים יקרים, שתגדלו להיות צדיקים גדולים תלמידי חכמים אמתיים, שהוריכם וזקניכם ירוו מכם רוב נחת דקדושה, ונזכה בעזרת ה׳ עם ילדים קדושים אלו, תינוקות של בית רבן לקבל פני משיח צדקינו בב״א.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן