יש לי ירידות ועליות, הדפסתי 5000 "מקוה ישראל" לקראת חג השבועות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

שלום וברכה וכל טוב סלה לכבוד קדושת הרה"צ שליט"א.

שלמי תודה לכם על כל החיזוקים והמוטיבציה לחיים, אתם מחיים אותנו ממש כמו שכתוב מאשפות ירים אביון, אני מתפלל שנזכה לא להתרחק מכם אף פעם.

רציתי לכתוב לרב בשורה ממש משמחת שיהודי אחד בשם … שיש לו בית דפוס, והוא התפעל מהספר הקדוש "מקוה ישראל" והדפיס 5,000 עותקים עכשיו לקראת חג השבועות.
אני משתדל להתחזק אבל יש לי ירידות ונפילות כל הזמן, ברוך השם אני מחזיק בדרך הלימוד, ואני אוחז בפעם ה78 בחזרה על מסכת תענית, ובירושלמי במסכת בבא מציעא.
רציתי גם לכתוב לרב סיפור מעניין שהיה אצלנו בישוב הסמוך, לפני 28 שנים נפטר יהודי ואז עדיין לא היה בית עלמין מסודר, אז קברו אותו בפינה בישוב, בנתיים כבר בנו בית עלמין מסודר, וקיבלו אישור להעביר אותו לשם, וכשחפרו להוציא אותו (לפני כחודש) גילו בתדהמה שכל הגוף שלו שלם, העצמות הבשר וכל התכריכים שלמים כאילו הרגע נקבר (אבא שלי נ"י היה שם). ומתברר שהיהודי היה בעל חסד גדול ועזר הרבה לאנשים. 

תשובה:

בעזרת ה' יתברך יום ג' לסדר נשא ג' סיון התש"פ

ברכה ושלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קיבלתי מכתבך, וזה תמיד תענוג גדול לשמוע איך אתה מתקדם בלימוד התורה הקדושה, תראה להמשיך ולהמשיך ולהמשיך בכח גדול ובקביעות עצומה, וזה סוף כל סוף יעזור לך לצאת מכל הירידות והנפילות וכו', וכהבטחת רביז"ל (ע' שיחות  הר"ן סי' י"ט) שקביעות בלימוד תורה הקדושה תוציא את אדם אפילו ממצודה הרעה וכו', והכל יתהפך לטובה.

מה מאד שמחתי לשמוע שזכית לקראת חג השבועות להדפיס 5000 ספרי "מקוה ישראל" ואתה עוסק להפיצם, מה אגיד לך ידידי, אין למעלה מזה, בפרט עתה לפני חג השבועות שנשמות ישראל מחכים ומצפים על טהרה עליונה, שהוא המקוה של חג השבועות, שער הנו"ן של הקדושה (עי' ליקוטי מוהר"ן חלק סי' נ"ו), והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתמיד תהיה ממזכי הרבים, שיש להם הבטחה מחכמינו הקדושים שאין חטא בא על ידם.

בענין קברו של אדם שעסק כל ימיו בצדקה וחסד ומצאו אותו שלם וכו', את גודל הכוח של צדקה וחסד אי אפשר לתאר ולשער כלל, ואשרי מי שעוסק תמיד בצדקה וחסד ומזכה את הרבים הן ברוחניות והן בגשמיות, כי הצדקה תלך לפניו ותשמור עליו בזה ובבא לנצח.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך וחג כשר שמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן