לך נא לחדר השינה וראה מה מונח על השידה!

הרב החווה על החבילה ואמר: זה מה שמחזיק אותי בחיים!
Untitled-2
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

"צריכים לרשום על הכתב את הסיפורים האלו" – אמר פעם מוהרא"ש על סיפורי ההפצה הרבים שהושמעו בפניו, "אלו הם סיפורי מופתים! יהודים שעובר עליהם מה שעובר, והנה הגיע לידם הקונטרסים הנפלאים מדברי רבינו ז"ל, והם החיו את נפשם".

את הסיפור המובא להלן, סיפר עט"ר מוהרא"ש זי"ע בעצמו:

באחד מביקוריו של מוהרא"ש ז"ל בארץ הקודש, בעת יסוד הקהילה הקדושה ביבנאל עיר ברסלב, נסע לאורכה ולרוחבה של ארץ ישראל, והגיע לעיר אחת בה כיהן כרב אחד ממכריו, רב מפורסם בעם ישראל.

בחביבות גדולה קיבל הרב את פני מוהרא"ש, וישב איתו לשיחה סביב שולחן ערוך לכבודו של צדיק. לפתע פנה הרב אל האיש שליווה את מוהרא"ש ואמר: גש נא לחדש השינה שלי, והבא מה שמונח שם על השידה שליד המיטה".

המלווה חזר ובידיו ערימת קונטרסים עם הכתר הידוע "ברסלב" מתנוסס עליהם, "זה כל חיותי כעת" פנה הרב למוהרא"ש בהתרגשות ניכרת, "המילים מלאות הרחמנות לכל בר ישראל, הם אלו שמחזיקים את חיותי עכשיו".

מוהרא"ש ידע את מצבו של הרב, לאוזניו הגיעו הצרות הקשות שפקדו אותו באותה העת, וליבו התרחב לשמוע שהרב מתחזק מכתביו שזיכה אותו השם יתברך, "גם הוצאתי לאחרונה בחסדי השם פירוש חדש על ספר אבות" עדכן את הרב.

"הכל טוב ויפה, אני צריך את הקונטרסים האלו!, אתם חושבים שהם לא בשביל אנשים במעמדי? אני צריך אותם כאוויר לנשימה!"…

כאמור, מוהרא"ש התרגש משמע הדברים, ועוד באותו יום, בדרשה שנשא ברבים לקהל אנ"ש, סיפר את הסיפור, לעוררנו על עבודת הקודש של הפצת אורות אמונה לכל שכבות עם, "מֵחֹטֵב עֵצֶיךָ עַד שֹׁאֵב מֵימֶיךָ" ועד לרב גדול ומפורסם בישראל…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד באתר

דילוג לתוכן