לתדהמתו ראה את אותו אברך שקדן מנקה את הרצפה

הרב עמיקם מזרחי זצ"ל - מחשובי אנשי שלומנו - ממקימי היישוב ביבנאל עיר ברסלב, מספר על המחזה שקירב אותו לדעת רבינו הקדוש
תמונה 2

משפחות יהודיות רבות חבות את חייהם הרוחניים לר' עמיקם מזרחי ז"ל, שהשבוע היה השלושים שלו. באהבתו את השם יתברך ואת בניו, אף הרחוקים, תמיד חשב איך ניתן לגרום להם לטעום מאור היהדות וזיוו הדבקות בהשם יתברך.

בעת שקבע את דירתו בעיר אשדוד, היה יוצא לרחובות העיר, לתור אחר אותם נשמות יקרות, שרק מחכות למישהו שיפתח להם את דלתות הלב. במרץ גדול החל לערוך להם שיעורי תורה בישיבת "נתיב התשובה" שהקים בעשר אצבעותיו, פנה לגורמים בעלי קשרים לקבל הקצאה למקום, והשקיע את נפשו ואף סכומי עתק למען זה.

כשהמקום התפתח וגדל, חיפש הרב מזרחי לשכור עוד אברכים מוכשרים למסירת שיעורי הקירוב, ביניהם היה אברך צעיר לא אחר מאשר הרה"צ ר' דניאל בוים שליט"א, שבאותן שנים התגורר באשדוד. מלבד כישוריו בקירוב הנוער, התפעם הרב מזרחי במיוחד מניצול הזמן המופלא ושקידתו הרבה של הרב בוים, ממש בכל רגע פנוי היה שוקע מחדש בספריו וגורס כסדרן בנעימה.

ערב שבת אחד, נצרך הרב מזרחי לעלות אליו לסדר עניין מסוים, להפתעו הוא רואה את אותו אברך מתמיד, שכל מוחו ומחשבתו תמיד בתורה, עומד עם כלי ניקוי ושוטף את הבית לכבוד שבת, "הרב בוים, מה קרה? זה לא לכבוד התורה! השאר את עבודות הניקיון לאשתך!" קרא לעברו.

"שמע ידידי היקר" ענה הרב בוים בחיוך, "אני מקורב לרב צדיק המתגורר בארה"ב, מוהרא"ש שמו, והוא תמיד מחזק אותנו על שלום בית, ובכלל זה לעזור הרבה בבית ולא להכביד על האישה שכל עבודות הבית יפלו עליה"…

הדברים מצאו חן בליבו של הרב מזרחי, והוא החל להתעניין בתורתו של מוהרא"ש ז"ל. כשטס לארה"ב, ביקש מהרב בוים שידריך אותו איך להגיע אל מוהרא"ש, הרב בוים נתן בידיו מעטפה, והזהיר אותו שייתנה למוהרא"ש סגורה כמות שהיא, ואכן כך עשה. כשמוהרא"ש פתח את המעטפה וקרא את תוכנה, החל לקרב ולכבד מאד את הרב מזרחי.

הרב מזרחי שהה תקופה בהיכל הקודש, ונפשו התלהבה באור רבינו הקדוש, בחיים לא שמע במקום אחר כאלו לימודים נפלאים לעבור את חיי העולם הזה בשלום. מוהרא"ש טייל ושוחח עמו שיחות נעימות מעצות רבינו הקדוש, הרב מזרחי סיפר שהרגיש באותן שיחות הרגשה של דבקות אמתית בהשם יתברך, ובסיום השיחה הרגיש שהוא יורד מהגן עדן עצמו…

מאז דבקה נפשו במוהרא"ש הקדוש, עשרות מכתבי חיזוק קיבל, בהם חיזק אותו מוהרא"ש על הכח שהשם יתברך נתן לו להאיר את נשמות ישראל בתשובה, ולהפיץ להם את הקונטרסים הקדושים. וכן זכה לביקורים רבים ממוהרא"ש בישיבת נתיב התשובה, עת שהיה מגיע מוהרא"ש לארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן