סיפורים מהפצה: התינוק של 'אשר בנחל'

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אם תיגשו ליהודי הזוכה לעסוק בקדשים – מלאכת הפצת אורו של רבינו ז"ל בעולם, ותבקשו ממנו: הבה נא אחי סיפור מעניין שחווית או שמעת במהלך ההפצה" לא יידע הלה היכן להתחיל, כמרגליות בצד הדרך רואים הם עין בעין פעמים רבות את מי הנחל נובע מקור חכמה מחלחלים בלבבות בני ישראל ומשנים את חייהם.

סיפור זה, בו נתחיל את סדרת "סיפורים מהפצה", נשמע דווקא לא בעת הפצה, אלא כבר לאחר צמיחת קרן ישועה נפלא שנתגלגל על ידי הפצה:

לפני כמה שבועות הגיע לציונו הקדוש של מוהרא"ש ז"ל ביבנאל עיר ברסלב יהודי אחד, ניגש לקדמת רחבת הציון, ועל רקע הציון הקדוש, ביקש מקהל הנוכחים להשמיע כמה מילים:

"גדלתי לצערי בבית שאינו שומר תורה ומצוות, את חיי חייתי ל"ע רחוק מאד מהיהדות, אבל ברוך הוא וברוך שמו זכיתי בחסדו יתברך לשוב בתשובה, ולאחר תקופה גם זיכני השם להקים בית בישראל עם בת ישראל כשרה, השמחה שלנו הייתה גדולה וכמו כל זוג היו לנו חלומות וורדים מאד לחיים…

שלוש שנים עברו מיום שבאנו בברית הנישואין, ועדיין ביתנו היה ריק, לא זכינו לפרי בטן, דבר זה כמובן מאד שבר את רוחנו, ניסינו אז כל מיני דרכים ורפואות, העיקר שכבר נשמע במעוננו קול מצהלת תינוק…

יום אחד קיבלנו ממישהו הצעה לנסות איזשהו סוג טיפול טבעי הנעשה על ידי צמחים, מיד רצינו לנסות גם דרך זאת. היה עלינו לעלות מירונה – לציון רבי שמעון בר יוחאי, שם קבענו להיפגש עם האיש. 

הגענו לשם והוא רשם לפנינו מרשם שלם מה לקחת ואיך לקחת, ואמר לנו לאסוף את הצמחים לאחר שבועיים ממקום מסוים.

כמובן שבינתיים ניצלנו את ההזדמנות על ציונו הקדוש של הרשב"י, לפרוק את הכאב והצער שלנו על מי שאפשר לסמוך עליו בשעת הדחק… לבקש ולהתחנן לישועה".

אשה אחת שעמדה בציון, הבחינה באשה המתפללת, ניגשה אליה ואמרה: "יש כאן ספר קדוש בשם 'אשר בנחל', שהצדיק שכתב זאת אמר שאפשר למצוא בו תשובה לכל שאלות ובעיות החיים, בואי תנסי"…

על אף שהאשה עדיין לא ידעה מהו הספר ומיהו הצדיק שכתב זאת, היא ניסתה ופתחה את הספר הקדוש. השורות שקראו אליה מיד עם פתיחת הספר הכו אותה בהלם:

"והנה אני חוזר ומדגיש, שבוודאי יעזור לכם הקב"ה בבנים חיים וקיימים, ותקבלו עליכם: הבן הראשון שיולד לקרוא אותו על שמי, ואז תראו נפלאות שיעשה עמכם הקב"ה"…

בלב פועם בהתרגשות קראו הזוג את המכתב כולו, בו מורה הצדיק שהבעל יניח תפילין ושישתדל לראות שהתפילין כשרות, לשמוח בכל יום מאד, ובפרט ב'ימים-טובים', ומזכיר את דברי רבינו ז"ל שע"י שמחת יו"ט והנחת תפילין כראוי זוכים לבנים זכרים (ספר המידות אות בנים סימן י).

והצדיק מסיים: "נא ונא אל תתייאש! כי גדול אדוננו ורב להושיע, והרופאים אינם קובעים אם יהיו לכם ילדים אם לאו וכו', כי הכל בידו יתברך. וצריכים להכניס בעצמו אמיתת מציאותו יתברך, אשר אין בלעדיו יתברך כלל, וכל מה שידביק את מחשבתו בו יתברך, כמו כן יזכה לישועה".

ממירון חזרו הזוג מחוזקים לביתם הריק. לאחר בירור נודע להם יותר על דמותו הקדושה של מוהרא"ש זי"ע והם מיד קיבלו על עצמם לקיים את הנאמר במכתב.

"עוד לפני שהספקנו ליטול את הצמחים כבר התבשרנו בבשורות טובות".. מספר הבעל לציבור ובאומרו זאת מציג לפניהם תינוק בן כמה חדשים… שנקרא שמו בישראל כמובן 'אליעזר שלמה'… 

המכתב שנפתח לזוג בציון הרשב"י

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד באתר

דילוג לתוכן