אשתי מאוד רגישה, ואם אני אומר משהו לא במקום היא מפסיקה לדבר איתי

שאלה:

מאת אשר:
שלום למורינו הרב. יש לי בעיה קשה: אשתי מאוד רגישה, אם אני אומר לה מילה שהיא לא רוצה לשמוע, מיד היא נכנסת בתוך עצמה ולא מעוניינת לדבר איתי, ולפעמים היא גם מדברת אלי לא יפה ומקללת אותי. איך אפשר לפתור את הבעיה?

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ויצא ה' כסליו התשע"ג

שלום וברכה אל אשר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

העצה הכי טובה והכי קלה, שלא מדברים מה שלא צריכים, ולא מכאיבים להאשה, כדי שלא תכנס בעצבים ולא תתפרץ עליך, וכבר אמר החכם מכל אדם (משלי כ"א כ"ג) "שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו", כי כל הצרות של האדם באים רק כשמפקירים את הדיבור, וכמו שכתוב (קהלת ו' ז') "כל עמל האדם לפיהו", ופירוש בזוהר (שמיני מ"ב.) בגין פיהו דלא נטיר ליה; (כל הצרות שאדם סובל זה רק בשביל הפה שלו שלא שומר עליו), ורביז"ל אמר (ספר המדות אות מריבה סימן ל"ה) מי שהוא עצור במלין לא יוכל אותו שום אדם.

ולכן אל תיתן לה את ההזדמנות שתכנס בעצבים וכו', מה אתה צריך לזרוק גפרור (היינו מילה שלא במקום), שעל ידי זה נעשה אש בבית, וקשה אחר כך לכבות את זה? שתוק שתוק ותצליח.

הבעל שם טוב הקדוש זי"ע אמר כשאדם פוגם במחשבה הוא סובל מהילדים שלו, וכשאדם פוגם בהדיבור, הוא סובל מאשתו, וכשאדם פוגם במעשיו הוא סובל מבני אדם, ולכן ראוי לחזור בתשובה שלימה במחשבה דיבור ומעשה שלו, ועל ידי זה יתפרדו כל פועלי אוון, ויתבטל כל הסבל שסובל מהם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן