אני בקשר עם בחור כבר שלוש שנים. האם להתחתן איתו או להתחיל בשידוך אחר בדרך התורה?

שאלה:

מאת לירון:
כבר שלוש שנים שאני ובן זוגי ביחד ובדרך כלל אנחנו אוהבים אחד את השני. ברצוני לשאול את הצדיק הקדוש: האם מתאים לי להתחתן איתו או שיותר טוב לסיים את הקשר ולהתחיל בשידוך בדרך התורה?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ב' שבט התשע"ג

שלום רב אל לירון תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את כותבת שאת עם בן זוגך ביחד שלוש שנים, ואתם אוהבים אחד את השני, ואת שואלת אותי האם מתאים לך להתחתן איתו וכו', לדעתי תיכף ומיד תתחתני איתו, ושניכם תחזרו בתשובה שלימה, כי אני מוכרח להגיד לך שעל הכל הקדוש ברוך הוא מוחל, אבל לא על ניאוף וכו', ואין על זה תירוץ שמתגבר עלי יצרי וכו', כי הבחירה חופשית, אם רוצים עושים, ואם לא רוצים לא עושים.

ולכן את מוכרחת לחזור בתשובה שלימה, כי אחרת אני מוכרח להגיד לך שחכמינו הקדושים אמרו (בראשית רבה פרשה כ"ו סימן ה') על הכל הקדוש ברוך הוא מאריך אפו חוץ מן הזנות; ואמרו (במדבר רבה פרשה ט' סימן ז') אמר הקדוש ברוך הוא על הכל אני כובש, ועל הזימה אני כועס.

ולכן תיכף ומיד תעשו תאריך לנישואין ותתחתנו לשם שמים, ואם היה טוב איתך שלוש שנים, אתם מוכרחים להתחתן תיכף ומיד, כי אין העולם הפקר, ומשלמים על זה אחר כך מחיר כבד, ולכן אני מאד מאד מבקש אותך שתראי להתחתן, ושניכם תחזרו בתשובה שלימה, ותצליחו בחייכם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי. 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן