האם כל יהודי יכול להגיע למדרגתו של רבינו הקדוש שזכה ל'יחידה דיחידה'?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מאת אהרן:
שלום למוהרא"ש הקדוש. האם כל יהודי יכול להגיע למדריגת רבינו הקדוש שזכה ליחידה דיחידה או שאפשר להגיע רק לפי מדרגת נשמתו? והאם מותר להתפלל שאזכה להיות צדיק כמו רבינו הקדוש?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ב' שבט התשע"ג

שלום וברכה אל אהרן נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן ר"ל) שהעיקר תלוי רק ביגיעות ועבודות וכו', ועל ידי זה יכול כל אדם לבוא למדריגות גדולות וכו', ואמר "אני יכול לעשות איש כשר כמוני ממש".

אתה צריך להבין שכל אחד יש לו שורש נשמה אחרת וכו', וכל אחד בא מעולם אחר לגמרי וכו', ולכן רביז"ל יכול להביא את כל אחד להמדריגה שלו כפי שורש נשמתו, היינו עד יחידה דיחידה כמוני ממש, היינו כמו שרביז"ל הוא חידוש בשלו, כך כל אחד יכול להיות חידוש בשלו, והכל בכח רביז"ל.

ולכן תיקח את עצמך בידיך ותתחיל להתבודד להקדוש ברוך הוא בכל יום ויום, ותחזור בתשובה שלימה וכו' וכו', ותתמיד בלימוד תורה הקדושה, ולהקפיד להתפלל את השלוש תפלות במנין דייקא, ותתמיד בלימוד שולחן ערוך, ותבקש את הקדוש ברוך הוא שתזכה לקיים כל הלכה בתמימות ובפשיטות גמורה, ותציית את רביז"ל בכל מה שהוא אומר, כי זה עיקר ההתקרבות, כמובא בדבריו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קכ"ג) העיקר והיסוד שהכל תלוי בו, לקשר עצמו להצדיק שבדור, ולקבל דבריו על כל אשר יאמר כי הוא זה, דבר קטן ודבר גדול. ולבלי לנטות, חס ושלום, מדבריו ימין ושמאל, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (ספרי פרשת שופטים) 'אפילו אומר לך על ימין שמאל ועל שמאל ימין תציית אותו', ולהשליך מאיתו כל החכמות, ולסלק דעתו כאילו אין לו שום שכל, בלעדי אשר יקבל מהצדיק והרב שבדור. וכל זמן שנשאר אצלו שום שכל עצמו, אינו בשלימות, ואינו מקושר להצדיק; כי העיקר לבטל את שכלו המדומה והבדוי לגמרי, ולציית את הצדיק על כל אשר אומר, ורק זו נקראת התקרבות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן