יש לנו עגמת נפש גדולה בגלל המשפט שאנו עומדים לעבור ואנו זקוקים לחיזוק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מאת נדב:
לכבוד הצדיק שליט"א אנו מאוד נהנים לקרוא את התשובות של כבודו שמחזק לבבות שבורים יאריך השם ימי כבודו בנעימים וימשיך להנהיג את עם ישראל בבריאות איתנה. כפי שסיפרנו לרב במכתבים קודמים אנו נמצאים באמצע הליך משפטי של רשלנות רפואית של בננו דוד הי"ו ויש לנו עליות ומורדות רבים במצבי הרוח, עקב הלחץ של מה יהיה, ואם חלילה לא נהיה מרוצים מהמשפט, אנו לא רוצים להרגיש ש"גם אכל, לקה ושילם". איך אנו יכולים לחזק את עצמנו בנידון?
אנו משתדלים תמיד להאמין שהכל מאתו יתברך אבל אי הודאות ממה יהיה מחלישה אותנו מאוד. בנוסף, נאמר הובהר לנו מטעם העורך דין שאם נקבל פיצויים הם יתחלקו לעוד גורמים שונים, ומה יישאר לנו?
נשמח מאוד לקבל את תשובת הצדיק וברכתו. וגם אנו מבקשים שההליך יתקדם במהירות ונקבל את מה שמגיע לנו בקלות ודי לנו במה שאנחנו עוברים עם הילד. בברכה ותזכו למצוות.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר בשלח י"א שבט ה'תשע"ג

שלום וברכה אל נדב נרו יאיר ויזרח

לנכון קיבלתי את מכתבך.

מה אומר לך, אם לנחמך וכו' אין מילים לנחם הורים שיש להם בן או בת חולים וכו' זה הצער והיסורים הכי גדולים שרק יש וכו' עד כדי כך שהחזון איש זי"ע אמר פעם למי שיש בביתו ילד או ילדה בעלי מומין וכו' או שלא התפתחו וכו' ראוי לקום בפניהם כדרך שקמים לפני זקן או תלמיד חכם, כי את הצער והיסורים של ההורים האלו אי אפשר להסביר במילים כלל.

עם כל זאת צריכים תמיד לזכור שאין יודעים כלל מה? ומי? ואימת? היינו מה הסיבה העיקרית לסבל הזה, אם משום גלגול וכו' אם משום איזה תיקון על העבר וכו' לא יודעים ואסור להתלונן, רק לבקש את הקדוש ברוך הוא על כל פרט ופרט וכו', וכך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ה.) כל שהקדוש ברוך הוא חפץ בו מדכאו ביסורין, ואם קיבלם באהבה יראה זרע יאריך ימים.

ולכן אני מאד מבקש אותך ואת אשתך תראו להתחזק בכל הכוחות ולא להאשים אחד את השני, אדרבה שיתוף פעולה בנטל היסורין זה יעזור לכם מאד מאד להקל מכם את הצער והעגמת נפש וכו.

וזכרו היטב מה שאמרו חכמינו הקדושים (בראשית רבה פרשה צ"ד) אין הקדוש ברוך הוא מייחד שמו על בריה כשהוא חי אלא על בעלי יסורין, ואין לך יסורים יותר גדולים מילדים חולים בבית וכו' שזה הורס את ההורים לגמרי עד שמר מאד וקשה להם להתמודד בחיי היום יום וכו' ולכן אם רק יתחזקו ויחזרו אליו יתברך, בו ברגע תשרה עליהם שכינת עוזו יתברך, ואמרו חכמינו הקדושים (תנחומא כי תצא) צריך אדם להחזיק טובה להקדוש ברוך הוא בזמן שהיסורין באין עליו, למה? שהיסורין מושכין את האדם להקדוש ברוך הוא.

ולכן חזקו ואמצו יחד לברוח אליו יתברך והוא יתן לכם כח לעבור את הסבל הנורא הזה ויומתק מכם הדין.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד באתר

דילוג לתוכן