הבן של החבר שלי מחלל שבת, וזה גורם מריבות בינינו. מה עושים?

שאלה:

מאת הילה:
שלום לכבוד הרב.
אני חוזרת בתשובה כבר ארבע שנים, ובשנה האחרונה התחזקתי מאוד ברוך השם. חבר שלי הוא אדם מסורתי, וכבר שנתיים הוא נמצא בתהליך של גירושין מאשתו. כל שבועיים הוא מגיע אלינו לשבת, ומביא איתו את בנו בן השלוש, הבעיה היא שהילד לא שומר שבת – הוא מדליק את האור ומשחק במשחקים שאסור לשחק בהם בשבת. אמרתי לו שצריכים להראות לילד קדושה ולהסביר לו שזה אסור, אבל זה גורם למריבות.
המצב לא קל, ואני זקוקה לעזרתך. תודה רבה!

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר בחוקותי י"ג אייר ה'תשע"ד

שלום רב אל הילה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מוכרח להגיד לך שתשובה זה דבר גדול מאד, אבל תשובה צריכה להיות עם כל הלב, כי את כולם יכולים להטעות אבל לא את הקדוש ברוך הוא. בעל תשובה נקרא מי שעזב את הרע לגמרי וכו', וקיבל על עצמו שכבר לא יחזור אל שטויותיו ועוונותיו וכו' וכו'.

 עליך לדעת שכל זמן שאדם נשוי אפילו שהוא בתהליך גירושין אסור לו להיפגש עם אשה אחרת בשום פנים ואופן, ואין על זה שום היתר כי הוא עדיין נקרא נשוי, ואסור לו לבגוד באשתו בשום פנים ואופן, ולכן אני לא יודע למה את קוראת את עצמך 'חוזרת בתשובה', בשעה שאת נפגשת כבר שנתיים עם אדם נשוי? זה לא נקרא חוזרת בתשובה, ולכן אני מאד מבקש אותך אם את רוצה באמת להיות חוזרת בתשובה, אסור לך בשום פנים ואופן להיפגש עם אדם נשוי שזה עוון חמור מאד מאד.

 הקדוש ברוך הוא יפתח לך את העיניים ואת הלב לדעת מה זה נקרא 'חוזרת בתשובה'.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן