יש לי ירידה רוחנית גדולה, ושום דבר לא מצליח לחזק אותי

שאלה:

מאת רחל הילה:
שלום לרב.
אני מרגישה ירידה רוחנית, ויש לי רק בקשה אחת מבורא עולם שאם אקבל אותה יהיה לי הכול – אני רוצה להתחזק באמונה! אני כמעט שלוש שנים בתשובה, ואני מרגישה ירידה רוחנית בהכול, אפילו יש לי מחשבות של העולם החילוני, ושום דבר לא מצליח לחזק אותי.
בכל שידוך שאני מתחילה אני מתאכזבת, ומציאת הזיווג קשה כמו קריעת ים סוף… אני מאוהבת בבחור שהוא דתי אבל לא שומר נגיעה, וכשאני רואה מישהי אחרת בקרבתו נהיית לי מועקה בלב. מה עושים במצב כזה?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בהעלותך ג' סיון ה'תשע"ד

שלום רב אל רחל הילה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל הבעיות שלך זה רק מחמת חסרון השמחה, כי אם היית תמיד שמחה ועליזה לא היה חסר לך שום דבר, כי בפירוש גילה לנו רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן י') שעל ידי שמחה נתרחבת הדעת, וכשנתרחבת הדעת יש כבר הכל, כמאמרם ז"ל (נדרים מ"א) דעת קנית – מה חסרת?, ועיקר שלימות הדעת הוא (דברים ד' ל"ה) "אתה הראת לדעת כי הוי"ה הוא האלקים אין עוד מלבדו", היינו האמונה הקדושה היא שלימות הדעת – שאדם מחדיר בעצמו שאין בלעדיו יתברך כלל והכל לכל אלקות גמור הוא, וזה הנועם והזיו והחיות של כל בר ישראל, ולכן צריכים להתחזק מאד מאד באמונה, ורביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ה') העיקר הוא אמונה, וצריכים לחפש ולבקש בעצמו איך מחזיק באמונה, כי יש סובלי חולאים שכל המחלות והחולאים רעים זה רק מחמת חסרון האמונה, ולכן צריכים להתחזק באמונה פשוטה בו יתברך, ותמיד להחדיר בעצמו אשר דבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, ובכל תנועה ותנועה שם אלופו של עולם, וכפי שמתחזקים באמונה זוכים לרפואה בגשמיות וברוחניות, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות אמונה סימן ל"ג) על ידי אמונה יסלח לך הקדוש ברוך הוא על כל עוונותיך.

אם הבחור הזה רוצה אותך, תראי לגמור תיכף ומיד את השידוך בסימן טוב ובמזל טוב ולא לחכות כלל, והעיקר לא להתבלבל משום דבר בעולם, ותרגילי את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך ואז טוב לך כל הימים.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

עוד באתר

דילוג לתוכן