חסד שביסוד: פ' שנים להולדת מוהרא"ש הקדוש זי"ע – תמונות ממסיבת לחיים בהיכל הקודש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היום הזה בו ירשה לעולם נשמתו הקדושה של מוהרא"ש, נשמה שכל חייה בעולם הזה, זיכתה את הרבים, יום אחר יום, לילה אחר לילה, בשבעים וחמש השנים בהם זכינו לחיות בדורו של מוהרא"ש, נעשתה מהפכה עולמית שאין לה אח וריע, מעולם לא היה בהסטוריה החסידית, שאדם בודד אחד, ללא עזרה כמעט, ועם הפרעות ממשיות, להביא לעולם תודעה חדשה. מוהרא"ש הקדוש, משחר נעוריו, התקרב לדעת רבנו ז"ל, וכמו היתה זו הכרזה אלוקית, שמהיום והלאה, לא יהיה יהודי אחד בכל כדור העולם, שתורתו של רבינו הקדוש מוהר"ן לא תפגוש אותו בדרך זו או אחרת, בצומת כלשהי בחייו. הולדת מוהרא"ש היא סיפורה של הולדת חסידות ברסלב מחדש לאחר השואה, כשבכל יבשת אמריקה הענקית, בה פיכו חיים קהילתיים ויהודיים רבים היו רק חמשה עשר חסידי ברסלב מבוגרים… מוהרא"ש הפך את העולם לשייך לגמרי לרבינו, בכל השפות, בכל הדרכים, בכל הבמות – הפיץ ופרסם את דעת רבינו ז"ל בעולם מיום עמדו על דעתו, עד היום בו נשם את נשימת אפו הקדושה האחרונה בעלמא הדין.

לא בחינם בא מוהרא"ש לעולם בספירת חסד שביסוד, מוהרא"ש היה נוהג לומר, שזו היא מידתו הקדושה ללמד זכות וחסד על כל בר ישראל – אף על אלו שפגמו במידת היסוד – יש ללמד על נשמות אלו זכות ולהביא להם את לימודו הטוב של רבינו ז"ל שאף על דבר זה מועיל תשובה ועדיין לא אבדה תקוותם להיות אנשים כשרים באמת.

מו"ר הרה"צ שליט"א נוהג לומר, שבעצם היום הזה הוא יום הולדת של כולנו, כי ביום הזה ריחם השם יתברך עלינו והביא לנו את הצדיק הזה שהפיץ לנו ולכל עם ישראל את לימודי רבינו הקדוש – שבזכותם אנחנו מתחילים לחיות חיים אחרים לגמרי, בדבקות אמת להקב"ה ועבודת השם תמימה ופשוטה.

אנשי שלומינו תלמידי היכל הקודש נוהגים ביום זה להתאסף יחד ולהתחזק מחדש באור רבינו ז"ל כמו שקיבלנו בהיכל הקודש. בכל שנה שוהה מו"ר הרה"צ שליט"א ביום זה ביבנאל עיר ברסלב – שם נערכת סעודה גדולה לאנשי שלומינו בארה"ק. השנה ערך הרה"צ לחיים בבית המדרש בבארא פארק לבאי השיעור הקבוע בליל שישי, ודיבר מענין היום, לאחר השיעור סובבו אנ"ש את מו"ר שליט"א ושאבו דברי אלוקים חיים שיחות נפלאות ממה שראה וחווה כל השנים בצילא דמהימנותא. הוידאו יעלה בקרוב לאתר בעז"ה.

תורתו מגן לנו, הספרים הקדושים שהשאיר לנו בירושה נפלאה – היא מאירת עינינו, הוא ימליץ טוב בעדינו, אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיעורים נוספים

דילוג לתוכן