כבר הרבה שנים אני לא מרגישה אהבה כלפי בעלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מאת יפית:
אני יודעת שזה נשמע מופרך, אבל כבר הרבה שנים אני לא מרגישה רגשות אהבה כלפי בעלי. יש לנו ילדים ברוך ה' וכל מה שהם שומעים בבית זה ריבים וכעסים. אני מנסה ומתפללת כל הזמן להרגיש, לאהוב להתגעגע ולכבד את בעלי, אך ליבי קר אליו. חשבתי להתגרש אך אני חוששת לנפשם של הילדים. האם רצון השם זה לחיות עם בעל ללא אהבה רק בשביל הילדים? ומה איתי?! אני יודעת שאחר המעשים נמשכים הלבבות ואני מנסה אך לא מצליחה להתאהב בו שוב. מבקשת את עצתך. תהיה בריא ותודה.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר שלח כ"ג סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל יפית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

הבעיה זה את וכו', לא בעלך וכו', ומכל שכן לא הילדים, את צריכה הרבה לבקש את הקדוש ברוך הוא שתזכי למח מיושב, ומח נקי, ולב חם וכו', ושלא יהיה לך בראש גברים אחרים וכו', בעלך מוסר את נפשו בשבילך ובשביל הילדים, ואני בטוח שהוא אוהב אותך, ודואג לך על כל פרט ופרט וכו', ורק דבר אחד או שניים שלא הולך כרצונך וכו', את כבר מלאה טענות עליו וכו', מלאה מריבות וכעסים וכו'.

הרי כשמצאת אותו בפעם הראשונה והלכתם ביחד עד שהתחתנתם, והחלטתם להקים בית נאמן בישראל וכו', אז היה הכל טוב ובסדר, רק עכשיו נזכרת בכל החסרונות שלו? בוודאי יכולים הכל לתקן אם יש מה לתקן וכו', אבל לא לחשוב מחשבות של גירושין לפרק את הבית, חכמינו הקדושים אמרו (גיטין צ:) כל המגרש אשתו ראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות, נשאלה השאלה למה דווקא מזבח מורדת דמעות, למה לא שאר כלי המקדש, כגון הכיור, השולחן, המנורה, הארון וכו'? אלא המזבח מוריד דמעות "מספיק קרבנות הביאו עלי ולכן אני לא צריך יותר קרבנות", כי בגירושין מי הקרבנות? הילדים, ולכן המזבח דייקא מורדת דמעות, כי יש עלי מספיק קרבנות, אני לא צריך שיביאו עלי עוד קרבנות.

לדעתי את צריכה טיפול נפשי וכו', שאת שואלת האם זה רצון השם לחיות עם בעל ללא אהבה? אז אני שואל אותך מה היה עד עכשיו? מי יודע אם לא שמת עין על מישהו אחר וכו', כי בת ישראל כשירה וצנועה שהתחתנה והקימה בית נאמן בישראל, ויש לה כבר ילדים, לא מדברת ככה וכו'.

ולכן תראי להתחזק ולחזור בתשובה שלימה, ולבקש ממנו יתברך שיהיה לך ראש נקי, ותשתדלי שיהיה אהבה וחום בבית, ואם את תתקני את עצמך, ממילא הכל יהיה מתוקן.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיעורים נוספים

דילוג לתוכן