איך מתקנים עבירות חמורות שעונשם כריתות ומיתות בית דין?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מאת אברהם:
שלום ורפואה שלמה לרב. רציתי לשאול איך מתחילים לתקן עבירות חמורות שעונשם כריתות ומיתות בית דין וכו'. האם לעשות תיקון כרת המקובל בספרים? אשמח אם הרב יוכל לכוין אותנו שלב שלב כדי שנזכה לתקן את הכל ויהי רצון שנהיה דבוקים אליכם בזה ובבא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר חיי שרה כ"א חשוון ה'תשע"ג

שלום וברכה אל אברהם נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות, הוא לנסוע אצל ציון רביז"ל באומן, ושם תראה נוראות ונפלאות מאד שיעשה עמך רביז"ל, כי אין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של אדם שזוכה להיות אצל ציון רביז"ל, אשר בפירוש גילה לנו (חיי מוהר"ן סימן קס"ב) כשאחד יבוא על קברו ויאמר קפיטל תהלים בהתעוררות הלב, יהיה לו תענוג גדול מזה, ועשה תנועות בגופו ובעצמותיו אז, ורימז שיהיה לו חילוץ עצמות אז בקברו כשיאמרו תהלים על קברו. ועוד דיבר בזה הענין כמה פעמים.

ואחר כך גילה העשרה קפיטל תהלים ט"ז ל"ב מ"א מ"ב נ"ט ע"ז צ' ק"ה קל"ז ק"נ, ואמר שמי שיבוא על קברו ויתן פרוטה לצדקה, ויאמר אלו העשרה קפיטל תהלים, יניח עצמו לאורך ולרוחב לעזור לזה האיש אפילו אם עבר מה שעבר וכו', ויחד שני עדים על זה.

ולכן הדבר הראשון כדי לתקן את כל העבר שלך, אתה מוכרח לנסוע אצל ציון רביז"ל, וליתן פרוטה לצדקה ולומר את העשרה מזמורי תהלים, אשר אפילו אם עצמו וגבהו חטאיך וכו', רביז"ל לקח על עצמו לתקן את האדם, ושם תתוודה על חטאיך המרובים וכו' וכו', ורק רביז"ל יכול לתקן אותך, וכבר אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ש"י) כמה צלם אלקים היו מונחים ברפש שאני הוצאתים מהרפש והטיט שהיו שם, ועל ידי נתקרבו אליו יתברך בהתקרבות כזה שאין להם להתבייש מצדיקים גדולים וכו', כי נראה בחוש שהמתקרבים אלי נשתנה פניהם, ובא עליהם פנים של יהודי בחינת צלם אלקים. הלא יש אצלי אנשים שאיני יודע אם השאול תחתיות היה די להם, כי גם השאול תחתיות היה קטן לפניהם, שאם היה אפשר להם לחתור תחת השאול תחתית היו חותרים, ועל ידי נתקרבו וכו'.

ולכן עשה זאת ותברח אל ציון רביז"ל, אשר שם תיקונך הנצחי, ולפני זה אין אפילו מה לדבר, יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכה לקיים את כל זאת, ולא תתחרט, ותגיע אל תיקונך, כי רביז"ל מתקן את כל אלו שבאים אל ציונו הקדוש.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח. 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיעורים נוספים

דילוג לתוכן