יש לי ארבע בנות שהגיעו לפרקן, אך אני לא מצליח לשדך אותן. מה הסיבה לעיכוב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מאת דניאל:
שלום לכבוד הרב שיק השם ישמרו ויחייהו.
אני אב למשפחה חרדית, ויש לי ארבע בנות שהגיעו לפרקן, הגדולה מכולן בת עשרים וחמש. כל הבנות שלי מוצלחות מאוד ברוך השם, אבל אני לא מצליח לשדך אותן. מה הסיבה לעיכוב?

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר קדושים כ"ד ניסן ה'תשע"ד

שלום וברכה אל דניאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מוכרח להגיד לך שהבעיה שלך זו אותה הבעיה של המון הורים כמוך, והכל נובע מגיאות וטפשות ואכזריות וכו' וכו', כי אם חכמינו הקדושים כל כך הקפידו ואמרו (פסחים קי"ג.) בתך בגרה שחרר עבדך ותן לה; כי בת בקלות יכולה להתקלקל, כמאמרם ז"ל (סנהדרין ק:) בת לאביה מטמונת שוא, מפחדה לא יישן בלילה, בקטנותה – שמא תתפתה, בנערותה – שמא תזנה, בגרה – שמא לא תינשא, נישאת – שמא לא יהיו לה בנים; ואמרו (במדבר רבה פרשה י"א סימן ה') וישמרך – בבנות, שצריכות שמירה, רואים הורים שהם פשוט מתאכזרים עם בנותיהם ועם בניהם ולא נותנים להם להתחתן וכו', מפני שמחפשים יחוס שיהיה השם 'ברקוביץ' או 'לפקוביץ' או 'סמקוביץ' וכו' וכו', אחרת מה איכפת להורים שהילדים שלהם ירקבו בבית וכו', ובשביל זה יש כל כך הרבה נושרים ונושרות שיוצאים לתרבות רעה ובורחים עם גוים וגויות, והכל מפני גיאות של ההורים שמחפשים משפחות מיוחסות וכו' וכו' ולא מסתכלים על טובת הילדים אלא על כבוד עצמי וכו', אשר ידוע שלבסוף נופלים בפח עם משפחות מיוחסות…

הלוואי שהיו הרבנים והאדמו"רים נכנסים בזה, ואז היו יכולים להציל המון מהנוער הנושר, ובמקום לחטט חטאים אצל אחרים וכו' וכו' היו צריכים לשבת ולטכס עצה פעם ולתמיד איך יכולים לעקור את הגיאות והישות והטפשות והאכזריות שנכנסו בהורים שעד שלא מוצאים יחוס או כסף וכו' לא עושים שידוכים, ובין כך מי הסובלים? הילדים! ולא בחינם שיש כל כך הרבה נושרים ונושרות.

 הקדוש ברוך הוא שאמר לעולמו די יאמר לצרות ישראל די.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיעורים נוספים

דילוג לתוכן