אשתי צועקת עלי ליד הילדים ומבזה אותי, מה אפשר לעשות?

שאלה:

מאת אליהו:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. הייתי כבר הרבה פעמים ביבנאל ונהנתי מאוד. יש לי בעיה רצינית, אני סובל מאשתי שהיא צועקת עלי לפני הילדים, וכן מבזה אותי בכל מיני בזיונות וחרפות, מה אני יכול לעשות? זה כבר נהיה בלתי נסבל.

תשובה:

בעזה"י יום א לסדר תצוה ג' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לזכור מה שכתוב (בראשית ב' כ"ג) "ויאמר האדם זאת הפעם עצם מעצמי ובשר מבשרי לזאת יקרא אשה כי מאיש לוקחה זאת" נמצא שהאשה היא חלק מבעלה, וכן מובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רס"ה) שלמעלה בשמים נשמת האיש והאשה הם אחד וכו', עיין שם. ואמרו חכמינו הקדושים (ילקוט בראשית רמז כ"ג) אמר רבי אלעזר מאי דכתיב אעשה לו עזר כנגדו זכה עוזרתו לא זכה כנגדו.

נמצא שהכל תלוי בהבעל, איך שהוא מתנהג כך מתנהגת אשתו כנגדו, ולכן גילה לנו רביז"ל סוד נורא ונפלא מאד, (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ז) שכוונת אלול היא סגולה להפוך שאשתו תחזיק עמו וכו', עיין שם. וכוונת אלול מובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ו') שהיא לידום ולשתוק, שאדם צריך לחזור בתשובה שלימה, ולידום ולשתוק על כל הבזיונות שהוא סובל, ועל ידי זה לבסוף אשתו תתהפך אליו לגמרי, רק צריכים להחזיק מעמד לא להשבר משום דבר ולא להגיב על הבזיונות שהוא סובל ממנה, אלא לבקש ממנו יתברך שיחוס וירחם עליך שתזכה לתקן את אשר פגמת בפגם הברית, כי על ידי זה היא מתנגדת אליך, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות תפלה סימן ע"ז) כשתשמע חרפתך ותשתוק תזכה שיענה הקדוש ברוך הוא את בקשתך.

ולכן אין עצה אחרת ליתן לך, רק להרבות בתפלה ולשתוק על הבזיונות שלך, ואמר רביז"ל (שם אות מריבה סימן כ"ט) מי ששומע חרפתו ושותק נקרא חסיד והקדוש ברוך הוא שומר את נפשו; ומי יודע מה נגזר עליך ובזה שאשתך מחרפת ומבזית אותך וכו' על ידי זה נמתק ממך הכל, כמובא (שם סימן פ"ו) מי ששומע חרפתו ושותק על ידי זה נתבטל ממנו רבות רעות שהיו ראויין לבוא עליו.

ולכן עצתי אמונה שתברח רק אל הקדוש ברוך הוא, ותשיח ותספר את כל אשר עם לבבך אליו יתברך, וככל שיותר מר לך תברח יותר אל הקדוש ברוך הוא, ותדום ותשתוק על הבזיונות שאתה סופג וכו', ועל ידי זה תראה ישועה גדולה שהכל יתהפך לטובה, ובלבד שתוכל לעצור את עצמך ולא להתפרץ על אשתך וכו' וכו', ואז שב ורפא לך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן