שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

איך אפשר להגיע לאהוב את הצדיק אהבת נפש?

שאלה:

מאת מעוז:
שלום למו"ר מוהרא"ש. רבנו כותב בתורה קע"ו שצריך למהר לגרש את הרוח שטות, וזה ע"י שאוהב את הצדיק אהבת נפש. שאלתי היא איך אפשר להגיע לאהבה כזו, כי אני קורא בספריו של רבנו וכו' ובכל זאת זה לא מגיע לאהבת נפש. ועוד שרבנו כותב שצריך למהר כאילו זה תלוי בי. נשמח לקבל תשובת הצדיק.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר תצוה ד' אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מעוז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אהבת הצדיק נקרא מי שלומד בספריו הקדושים שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קצ"ב) ששם נמצא פניו שכלו ונשמתו, ולכן ככל שאדם לומד יותר את ספרי רביז"ל, כן נכנס בו אהבה גדולה מאד אליו, כי האור של רביז"ל נכנס בלב שלומד את דבריו, ועל ידי שנתקשר בקשר אמיץ אל הצדיק על ידי לימוד ספריו הקדושים, זה נקרא אהבת נפש, ועל ידי זה הוא נכלל לבו בלב הצדיק.

ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קע"ו) שבזה שאדם נכלל בלב הצדיק, על ידי זה נתנקה לבו מהרוח שטות שיש בו וכו', והרוח שטות בורח מלפני הצדיק וכו', וזה שאנחנו מוצאים רחמנא ליצלן שנכנס באדם איזה דיבוק השם ישמור, כיון שהביאו אותו אל הצדיק האמת, התחיל לבכות ולרעוד ולהשתולל וכו', כי הרוח שטות בורח מהצדיק האמת.

ולכן צריכים להתמיד בלימוד ספרי רביז"ל עד שיהיה שגור על פיו, ואז יכנס בו אהבה כל כך גדולה אל הצדיק, עד שירגיש חיות ואהבה אל הצדיק, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קל"ה) ועיקר ההתקשרות והאהבה שיאהב את הצדיק אהבה שלימה, כמו שכתוב (בראשית מ"ד) "ונפשו קשורה בנפשו", תרגומו חביבא ליה כנפשיה, וכמו שכתוב (שמואל א' י"ח) "ונפש יהונתן נקשרה בנפש דוד", ואהבתו את הצדיק יהיה יותר מאהבת נשים, כמו שכתוב (שמואל ב' א') "נפלאתה אהבתך לי מאהבת נשים", ודייקא אם יהיה לו כזו אל הצדיק, על ידי התמדה רבה בספריו הקדושים, על ידי זה יתגרש כל הרוח שטות מלבו, וכבר לא יצטרך לפחד משום דבר שבעולם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן