שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

יש לי בעיות בעיכול הרבה זמן, ואני חוששת להתחתן במצב כזה

שאלה:

מאת פייגא:
לכבוד האדמו"ר. אני נקראת פייגא על שם אם רבי נחמן מברסלב ברוך השם. אני בת שבע עשרה ויש לי בעיה שהעיכול כואב לי מאוד. עשיתי את כל סוגי הבדיקות ששייך, ועדיין לא מצאו כלום, וכן לקחתי תרופות טבעוניות וכן תרופות רגילות מהרופא ושום דבר לא זז, הכאבים נשארים כאבים, ויש זמנים שזה כואב בצורה חזקה ביותר. אני עוד מעט בגיל שידוכים, ואני לא רוצה להיכנס ככה לחופה. הלוואי שהשנים שאני סובלת יהיו כפרה, אבל לכל הפחות שאתחיל חיים חדשים מהחתונה. יש דבר שהרב מציע לעשות כדי שאוכל להתפטר מהצרה הזו? תודה לכם על הכל, הספרים שלכם זה מה שמחזיק אותי יהודייה, וכן אבא שלי התקרב לברסלב רק דרך ספר שלכם אשר בנחל, ועד היום הוא נוסע לאומן כל שנה, והכל בזכותכם!!! תודה רבה על ההתייחסות.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר חוקת ח' תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל פייגא תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות שמחה סימן ג') ברבות השמחה נתחזק כוח השכלי, והמאכל והמשתה הם סיבה גדולה לשמחת הלב ולהרחיק העצבות ודאגות; ולכן צריכים מאד מאד לשמור מה אוכלים, כמובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ב) שצריך להיות מאכל המבורר, דהיינו שלא יהיה שום שאלה באוכל בהכשרות, ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן א') כי כשיש לאדם אמונה בהקדוש ברוך הוא ומבקש ממנו יתברך כל מה שהוא צריך, על ידי זה הוא כבר לא צריך שום רפואה גשמית, אלא נתקיים אצלו (שמות כ"ג) "ועבדתם את הוי"ה אלקיכם ובירך את לחמך והסירותי מחלה מקרבך", שהרפואה בא לאדם על ידי לחם ומים.

ולכן תשמרי מאד מאד מה שאת אוכלת, כי כשאוכלים מאכלים שאינם כשרים, יכולים לבוא למחלות וחלאים רעים, וכשאדם נזהר מה הוא אוכל, ויש לו אמונה בהקדוש ברוך הוא, וכל דבר מה שהוא צריך מבקש ממנו יתברך, על ידי זה נמשך רפואה בתוך האוכל שלו, יעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה לך רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, ותוכלי להתחתן בקרוב.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות צדיק סימן קצ"ו) התקשרות להצדיק הוא רפואה גדולה; ולכן מי יתן שתסעי אל ציון רביז"ל, ושם לבקש ממנו יתברך בזכות הצדיק הקדוש השוכן כאן שיהיה לי רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף, ואז תראי איזה נסים נגלים יהיה לך, וכך אמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך; והלוואי שכל חולה היה נוסע אל ציון רביז"ל, והיה מבקש שמה בזכות הצדיק הקדוש הזה, אז היה רואה נסים ונפלאות והיה מבריא לגמרי, כי הצדיק האמת הוא מגלה את הקדוש ברוך הוא בגילוי רב ונורא מאד, ולהיפך אמר רביז"ל (ספר המדות אות אמת סימן ל"ו) על ידי שקרים אין לו רפואה אפילו בהרבה רפואות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן