איך אפשר להתקרב לצדיק ולקבל ממנו כל מה שאפשר ברוחניות ובגשמיות?

שאלה:

מאת משה הדר:
רציתי לשאול איך אפשר להתקרב לצדיק במאה אחוז ולקבל ממנו כל מה שצריך ברוחניות ובגשמיות, בהתקרבות לה' יתברך ולהגיע לתיקון הנצחי?

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר ראה כ"ח אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה הדר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קכ"ג) העיקר והיסוד שהכל תלוי בו, לקשר עצמו להצדיק שבדור, ולקבל דבריו על כל אשר יאמר כי הוא זה, דבר קטן ודבר גדול. ולבלי לנטות, חס ושלום, מדבריו ימין ושמאל, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (ספרי פרשת שופטים) 'אפילו אומר לך על ימין שמאל ועל שמאל ימין תציית אותו', ולהשליך מאיתו כל החכמות, ולסלק דעתו כאילו אין לו שום שכל, בלעדי אשר יקבל מהצדיק והרב שבדור. וכל זמן שנשאר אצלו שום שכל עצמו, אינו בשלימות, ואינו מקושר להצדיק; כי העיקר לבטל את שכלו המדומה והבדוי לגמרי, ולציית את הצדיק על כל אשר אומר, ורק זה נקרא התקרבות, ולכן תתמיד מאד בשיחות הר"ן ובחיי מוהר"ן שהם שיחותיו הקדושים של רביז"ל, ותשתדל לקיים בתמימות ובפשיטות כל שיחה שביקש רביז"ל, ועל ידי זה תהיה מקורב אליו.

העיקר הרגל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא, וכל מה שאתה צריך תבקש רק ממנו יתברך, וכן תקבע לעצמך שיעורים כסדרן בתורה הקדושה בכל יום, במקרא במשנה בגמרא ובהלכה וכו' וכו', ואז טוב לך כל הימים, ועל כולם תהיה רק בשמחה, ואל תחשוב שזה בא בקלות, כי על זה אורב הס"מ יותר מהכל לא להיות בשמחה, ולכן תמסור את נפשך רק להיות בשמחה, ותראה איך שיפתח לך המזל ותזכה להכלל באין סוף ברוך הוא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן