התחייבתי לפני חודש למשכנתא, ועכשיו אני בסכנת פיטורים מהעבודה

שאלה:

מאת יוסף:
שלום וברכה לכבוד הצדיק. ראשית אנו מתפללים לשלומכם שתזכו לרפואה שלימה ותזכו להנהיג את הקהילה הקדושה ביתר שאת וביתר עוז ולקרב את כל נשמות ישראל אל אבינו שבשמים. בשבוע שעבר הודיעו לנו הנהלת החברה בה אני עובד כי המפעל נכנס להקפאת הליכים ומעל 400 עובדי המפעל מרחפת סכנת פיטורים מיידית. עבורי אישית זה מגיע בדיוק חודש אחרי שרכשנו ברוך ה' בית והתחייבנו במשכנתא גדולה. רצינו לבקש עצה מהצדיק מה אפשר לעשות? וכן ברכה בעזרת השם. תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר ראה כ"ח אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה על התפלות שאתה מתפלל על רפואתי ובריאותי, יעזור הקדוש ברוך הוא שיתקבלו תפלותיך לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

חכמינו הקדושים אמרו (קידושין פ"ב.) לעולם ילמד אדם את בנו אומנות נקיה וקלה ויתפלל למי שהעושר והנכסים שלו, שאין אומנות שאין בה עניות ועשירות, שלא עניות מן האומנות, ולא עשירות מן האומנות, אלא הכל לפי זכותו.

ולכן אל תפחד שיסגרו את המפעל, הקדוש ברוך הוא בוודאי לא יעזוב אותך, רק אתה תרגיל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך, ולבקש הרבה ממנו יתברך על פרנסה, כי מה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול, ואמרו חכמינו הקדושים (כתובות ס"ז:) שכל אחד ואחד נותן הקדוש ברוך הוא פרנסתו בעתו, ולכן אסור לך להכנס בלחץ, רק להתחזק להיות בשמחה תמיד, ותראה שלא יחסר לך פרנסה.

ולכן תעשה כל מה שביכולתך להתחזק להיות בשמחה, כי השם של פרנסה שהוא חת"ך היוצא מפסוק (תהלים קמ"ה) פות'ח א'ת ידי'ך, יוצא גם מפסוק (דברים ט"ז ט"ו) והיי'ת א'ך שמ'ח, ולכן הדבר הראשון אתה צריך להשתדל להיות מאד מאד בשמחה, ולשמח את עצמך, ואף שאני יודע שמאד מאד קשה לך ומר לך החיים ממוות, עם כל זאת עם עצבות ומרירות ודאגות לא תבוא לשום דבר, אלא תסתבך יותר.

ולכן הדבר הראשון רק להיות בשמחה, ואם תאמר במה יש לי לשמוח? הרי אני עני ואביון ומלא חובות? אלא דע לך שחכמינו הקדושים אמרו (נדרים מא.) אין עני אלא מדעת, עיקר העניות תלוי בחסרון דעת, כי המאמין האמיתי שמאמין שאין בלעדו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, והוא יתברך מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (חולין ז:) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין מלמעלה; שאדם לא מקבל מכה קטנה באצבע קטנה אם לא מכריזין על זה קודם מלמעלה, האדם הזה הוא תמיד שמח, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות ממון סימן פ"ג) אמונה הוא טוב לפרנסה.

ולכן בזה שתשמח עם נקודת יהדותך שנבראת יהודי ושלא עשני גוי כגויי הארצות, השמחה והאמונה הזאת, יפתח לך כל צינורי השפע והפרנסה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן