שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

התגרשתי לפני תשעה חודשים ומאז בנותי וגרושתי סובלים מאוד

שאלה:

מאת אורן:
שלום רב. המצבי הכלכלי שלי קשה ביותר, אני שקוע בהמון חובות. למרות שהפסקתי לעבוד בשבת ואני מתחזק, המצב נהיה יותר קשה. אני גרוש כתשעה חודשים ויש לי שתי בנות. אני לבד ורוצה להתחתן ולהקים בית בישראל. בנותיי בוכות ואומרות שהחבר של הגרושה שלי מכה אותה. אני בקושי רואה את הבנות. בבקשה עזרו לי אינני יודע מה לעשות, ואני עלול לשים קץ לחיי.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שופטים ב' דראש חודש אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אורן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אסור להתייאש בשום פנים ואופן ואפילו בהמצבים הכי קשים, מובא בילקוט ששלמה המלך היה לו טבעת שהיה חרוט על זה שלוש אותיות, ג'ז'י', ובכל פעם שעבר עליו איזה משבר, הסתכל על הטבעת וחייך, ופעם שאל אותו עבדו מה הכוונה של האותיות האלו? ענה ואמר שלמה המלך ג'ם ז'ה י'עבור, זאת אומרת בכל משבר הוא נזכר שהכל עובר וכו', לא צריכים להשבר משום דבר.

קודם הגרושה מקבלת כבר את מתן שכרה בצידה וכו', שעם ההוא שהחליפה אותך וכו', נותן לה מכות וכו'.

בענין הבנות וכו', עליך לדעת שבכל גירושין סוף כל סוף הילדים חוזרים אל זה שמדברים עליו כל דבר אסור, זאת אומרת אם האשה מדברת להילדים כל דבר אסור על הגרוש שלה, או להיפך אם הגרוש מדבר להילדים כל דבר אסור על הגרושה שלו, לבסוף הילדים חוזרים אל זה שמדברים וכו', וזה ברור, ולכן אל תבלבל את עצמך הבנות לבסוף יחזרו אליך, רק שיהיה לך סבלנות.

תיקח את עצמך בידיך ותתחיל להניח תפילין בכל יום, ותקפיד להתפלל את השלוש תפלות בכל יום, ואם אפשר במנין מה טוב ומה נעים, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ו:) כל הרגיל לבא לבית הכנסת ולא בא יום אחד הקדוש ברוך הוא משאיל בו; היינו בזה שאדם רגיל לבוא להתפלל את השלש תפלות מידי יום ביומו, על ידי זה הוא ממשיך על עצמו השגחתו הפרטי פרטיית, שהקדוש ברוך הוא משגיח עליו, ואם יום אחד הוא לא בא, כבר הקדוש ברוך הוא מתעניין כביכול למה הוא לא בא? ומשלים לו את חסרונו וכו', הרי שמשתלם להתפלל במנין, שעל ידי זה ממשיך על עצמו השגחה עליונה, ותראה שסוף כל סוף אחר הרע יבוא הטוב שיתהפך לך כל המזל לטובה, לא עושים קץ לחייו וכו', כי מכל צרה יכולים לצאת וכו'.

רק חזק ואמץ מאד ואל יחלש דעתך כלל, הרגל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך, ותראה שסוף כל סוף תהיה לך ישועה גדולה, ותשקם את עצמך מחדש, ותהיה הכי מאושר בחיים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן