שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

חזרתי בתשובה ולמדתי בישיבה, אך לא החזקתי מעמד ונפלתי. מה העצה כדי להחזיק מעמד?

שאלה:

מאת גיא:
שלום רב. אני מנסה להתקרב אל רבנו כבר ארבע שנים. הייתה לי תקופה קצרה של התעלות, למדתי בישיבה וגידלתי זקן ופאות. לצערי לא החזקתי מעמד ונכון להיום אני מתקשה מאוד אפילו בשמירת שבת, לא מצליח להתפלל במניין וכל שכן ללמוד תורה. אני חי בבית חילוני, האם עלי לעזוב את ביתי? ומה העצה כדי להחזיק מעמד?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויחי עשרה בטבת התשע"ג

שלום וברכה אל גיא נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שכל ענין רביז"ל הוא איך להיות יהודי פשוט, ואמר מוהרנ"ת ז"ל שצריכים הרבה להתייגע בצעירותו, כדי שיהיה לעת זקנתו יהודי פשוט, זאת אומרת כל ההתגלות של רביז"ל, להכניס חיות ביהודי איך להיות יהודי פשוט, ולקיים את רצונו יתברך.

ולכן אני לא מבין מה שאתה כותב שאתה מנסה להתקרב אל רביז"ל כבר ארבע שנים, והיתה לך התעלות וכו', ועכשיו אתה לא מחזיק מעמד, וקשה לך אפילו שמירת שבת וכו', זאת אומרת קשה לך להיות יהודי שומר תורה ומצוות, ולכן איעצך ויהי אלקים עמך, הדבר הראשון תעבוד על נקודת השמחה, שתהיה רק שש ושמח עם נקודת יהדותך, שלא עשני גוי, שזו השמחה העולה על כל השמחות, כי מה היית עושה אם היית נולד גוי? אזי היית צריך להתגייר ולעבור את כל התהליך של גיור וכו' וכו', ולהתחיל הכל מהתחלה וכו', ותהלה לאל אתה נבראת מזרע ישראל.

ולכן בזה ראוי לך לשמוח מאד מאד, ואל תחשוב שזה דבר קטן, אלא אפילו גדולי מובחרי הצדיקים החיו את עצמם עם שלא עשני גוי, כמובא מהרב הקדוש רבי צדוק הכהן זי"ע בספרו (פרי צדיק חג השבועות – אות יג) שפעם אחת דילג הרב הקדוש מבארדיטשוב זי"ע בברכת השחר הברכה "שלא עשני גוי" וכששאלו לו על זה? השיב שבקומו ממטתו בזה היום, היה לו שברון לב מאוד, ולא היה לו במה לחזק עצמו, עד שעלה על דעתו שעל כל פנים תולדתו הוא מצד שורש קדושת ישראל, ובירך בשמחה רבה הברכה "שלא עשני גוי", ובזה השיב את נפשו, ובשביל זה דילג וחיסר עכשיו את הברכה, ולכן ראוי לך לשמח את עצמך עם הנקודות טובות שיש בך מזרע ישראל, ובזה תזכה לחזור אליו יתברך בתשובה שלימה, ותזכה לקיים את כל המצוות בשמחה עצומה, ציצית, תפילין, שבת, כשרות וכו' וכו'.

העיקר תשתדל מאד למצוא בת זוג ולהתחתן לשם שמים, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתהיה שמור מעבירות חמורות וכו', ותזכה להיות איש כשר באמת, רק אל תעזוב את הרצון העז שלך להתקרב אליו יתברך, ומעלת הרצון עולה על הכל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן