הכרתי בחור שמתאים לי מאוד, אבל מאז שאביו נפטר הוא נכנס לדיכאון עמוק, ולא מעוניין בכלום

שאלה:

מאת מיתר:
שלום רב. ברצוני לשאול את הרב מה עלי לעשות: הכרתי בחור שמבחינה דתית, ברמה הרוחנית והשאיפות לעתיד הוא ממש דומה לי, והתחלנו לצאת. הבעיה שהבחור נכנס לדיכאון בגלל מות אביו כי היה ממש קשור אליו, ומאז הוא שקוע בתוך הדיכאון ולא מעוניין בכלום. אני ממש רוצה לעזור לו לצאת מזה ושיתקדם בחיים, כי זה ממש נגע לי ללב. מה עלי לעשות?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר תצוה י' אדר התשע"ג

שלום רב אל מיתר תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם יש לך משיכה אליו וגם לו יש לו משיכה אליך, אז תמשיכו לצאת ביחד עד שתכירו אחד את השני.

בענין הבעיה שהבחור בדכאון אחרי מות אביו וכו', את צריכה לדעת שזה טבעי, כי כל בחור או בחורה וכו', או אפילו כל אדם שמאבד אבא או אמא וכו', נכנס בדכאון, ולכן למצוה רבה יהיה אם תוכלי לשמח אותו, כי זה בכלל ניחום אבלים, ואין עוד מצוה יותר גדולה מזו מלחזק ולעודד ולשמח אדם ששבור ורצוץ וכו' וכו', וכך אומרים חכמינו הקדושים (תענית כ"ב.) רבי ברוקא חוזאה הוה שכיח בשוקא דבי לפט, הוה שכיח אליהו גביה, אמר ליה, איכא בהאי שוקא בר עלמא דאתי? אמר ליה, לא. וכו' אדהכי והכי אתו הנך תרי אתי. אמר ליה: הנך נמי בני עלמא דאתי נינהו. אזל לגבייהו. אמר להו, מאי עובדייכו? אמרו ליה, אינשי בדוחי אנן, מבדחינן עציבי. אי נמי, כי חזינן בי תרי דאית להו תיגרא בהדייהו טרחינן ועבדינן להו שלמא; [רבי ברוקא מעיר חוזאה היה פעם בשוק בעיר לפט, והלך איתו אליהו הנביא, ושאל את אליהו הנביא האם יש בשוק הזה אחד שהוא בן העולם הבא, ענה לו אליהו הנביא לא, ופתאום הם רואים מרחוק באים שני אנשים, אמר לו אליהו הנביא אלו שני האנשים הם בני עולם הבא, ורבי חוזאה היה סקרן, אז הוא רץ אליהם ושאל אותם מה העבודה שלכם? ענו ואמרו אנחנו אנשים שמשמחים ומבדחים בני אדם, אם אנחנו רואים שני בני אדם רבים ביניהם, אנחנו משלימים ביניהם, ואם אנחנו רואים אנשים עצובים, אנחנו משמחים אותם].

הרי שלך לפניך כשמשמחים אדם ששבור, זוכים להיות בן עולם הבא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי. 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן