בני מתרחק מדרך התורה. האם מעבר ליבנאל יכול להחזיר אותו לדרך הישרה?

שאלה:

מאת מאיר שי:
שלום רב לכבוד הצדיק. אני נשוי ואבא לשלושה ילדים. אנחנו גרים ביוקנעם מזה שלוש עשרה שנים, וזכיתי בחסדי שמיים רבים להתקרב לרבינו הקדוש זי"ע. כיום אנחנו עומדים לפני פרשת דרכים כאשר בני הגדול בן השתים עשרה נמצא בסביבה של חברים לא טובים, וככל שעובר הזמן ניתן להבחין שהוא מאבד את דרך אבותינו הקדושים. אני מאוד חושש לבני היקר והאהוב ורוצה את הטוב ביותר עבורו ועבור כל המשפחה, ולכן אני פונה אל הצדיק שיאיר לנו את הדרך: האם מעבר לעיר הקדושה יבנאל יושיע אותנו, ויזכה את משפחתי לשוב ולצעוד ולגדול ברוחניות על פי דרכו של רבינו הקדוש? תודה רבה לכבוד הצדיק, ממני שמצפה לישועה מאת השם.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר שמיני כ"ג ניסן התשע"ג

שלום וברכה אל מאיר שי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שחינוך מתחיל בבית, הילדים תמיד מסתכלים על התנהגות ההורים, הילדים מחקים את ההורים. בוודאי אין טוב מלעבור למקום אחר כי כך כתב הרמב"ם (פרק ו' מהלכות דעות הלכה א') דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו, נוהג כמנהג אנשי מדינתו, לפיכך צריך אדם להתחבר לצדיקים ולישב אצל החכמים תמיד כדי שילמוד ממעשיהם ויתרחק מן הרשעים ההולכים בחשך כדי שלא ילמוד ממעשיהם הוא ששלמה אומר (משלי י"ג כ') "הולך את חכמים יחכם ורועה כסילים ירוע" וכו', עיין שם.

בענין לבוא לגור ביבנאל וכו', אתה ואשתך צריכים קודם לבוא ולהווכח האם זה מתאים לכם או לא וכו', כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה מז.) חן מקום על יושביו, כי כל אחד נמשך למקום אחר וכו', ואי אפשר לייעץ לאדם שאתה מוכרח לבוא לגור במקום מסויים וכו'.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכה לגדל את הילדים שלך בדרך התורה והיראה ותרווה רוב נחת דקדושה מהם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן