כבר הרבה שנים אני רוצה לעזוב את העבודה שלי. האם כדאי לי לעשות את הצעד הזה?

שאלה:

מאת אסתר:
שלום לכבוד הצדיק. אני עובדת כמזכירה בבית-ספר הרבה שנים, ובמשך כל שנות עבודתי הרגשתי רצון לעזוב את העבודה, כי כל הזמן הייתי נמצאת בלחץ, וכל נטל עבודות הבית, הקניות, וגידול הילדים (שעכשיו הם כבר גדולים) רבצו עלי.
לפני כשנה וחצי איבדנו את בננו הבכור שהיה בגיל עשרים וחמש, ומאז מצבי הנפשי לא כל כך טוב, רוב הזמן אני מדוכדכת, ורק בגלל לחץ המשפחה והעבודה חזרתי לעבוד. במשפחה מאוד מודאגים מכך שאני רוצה לעזוב את העבודה, כי הם חוששים שאם אהיה בבית אשקע עוד יותר מכיוון שהיום הבית הפך להיות המקום הכי כואב ושורף, כי הכל מזכיר את הבן.
עלי לציין הוא שאין לי סיפוק בעבודה, ומכיוון שיש הרבה שעות פנויות בעבודה – אני קוראת ושומעת שיעורי תורה, אך אני חייבת להודות שגם אני קצת חוששת לעזוב את העבודה, מכיוון שעכשיו אני לא במצב רגיל.
האם עלי להמשיך לעבוד כעצת המשפחה, או שזהו סימן מהשמים שהגיע זמני לעשות שינוי?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר כי תבוא י"ב אלול ה'תשע"ג

שלום רב אל אסתר תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שאנחנו לא יודעים שום דבר וכו', כי יש הרבה ענינים שהם למעלה מהשגתינו ומדעתנו וכו', כי יש נשמות שירדו לזה העולם למספר שנים ולא יותר וכו', ולכן אף שהכאב מאד מאד גדול ואין מילים לנחם אותך, עם כל זאת את צריכה להתחזק ביתר שאת וביתר עוז, כי בזה שתהיי חזקה את עוזרת לנשמתו לעלות למעלה מעלה וכו'.

אני יודע שזה מאד מאד קשה, וזה הנסיון הכי קשה לאדם שיעבור מצב וכאב כזה, עם כל זאת צריכים תמיד לחזור על הפסוק (תהלים קמ"ה) "צדיק הוי"ה בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו", וכן (דברים ל"ב) "הצור תמים פעלו כי כל דרכיו משפט אל אמונה ואין עול צדיק וישר הוא", ולכן לדעתי כן תשארי בעבודה, וזה יוריד ממך את המחשבות הטורדות והשוברות, ותזכי להחזיק מעמד ולשמח את לבך השבור.

הקדוש ברוך הוא המנחם ינחם אותך, ונשמתו תהא מליצת יושר עליך, וכבר לא תדעי משום צער, ויקויים אצלך (ישעיה כ"ה ח') "בלע המות לנצח ומחה אדנ"י הוי"ה דמעה מעל כל פנים וחרפת עמו יסיר מעל כל הארץ".

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן