אדם רע העליל עליי עלילות שקר ודורש ממני פיצויים. מה ניתן לעשות?

שאלה:

מאת משה:
שלום רב!
יש אדם רע שרצה פעם לנקום בי, והוא העליל עליי עלילה במשטרה על דברים שמעולם לא עשיתי לו. מאז חרב עליי עולמי וכבר שנים אני נמצא בהליכים משפטיים על דברים שלא עשיתי ומעולם לא קרו, וכאילו לא די בכל הצער הזה שעברתי ושאני עדיין עובר, אותו בן אדם הגיש נגדי גם תביעה אזרחית כלומר שאני צריך 'לפצות אותו' בסכומי כסף גדולים על כל 'הצער' שהוא עבר כביכול.
אני מתפלל ומתבודד הרבה על הנושא הזה, ומצפה ומייחל לישועת השם, אבל עדיין אני לא רואה תוצאות ומרגיש שאין לדבר הזה סוף. מה ניתן לעשות?
אנא כבוד הרב תעזור לי ותברך אותי שאזכה לראות ישועה בקרוב. בתודה מראש.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר ויגש א' דראש חודש טבת ו' דחנוכה ה'תשע"ד

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי, תיקח עורך דין טוב שמתעסק בתיקים פליליים, ושיהפוך את הקערה על פיה, כי לצערינו הרב יש הרבה עיוות הדין, ואם לא לוקחים עורך דין יכולים ליפול בפח גדול מאוד וכו' וכו', אנחנו עדים יום יום שהנגזל נהפך להיות הגזלן וכו', הרוצח נהפך להיות הנרצח וכו', הגנב והרמאי נהפך להיות האיש טוב וכו', ולכן בלי עורך דין זה לא ילך, כמובן צריכים לקחת עורך דין שיש לו לב יהודי, ואינו מסתכל על הנאת עצמו, היינו שלא יהיה העיקר אצלו הכסף של הקליינט שלו וכו', אלא יהודי עם לב חם שרוצה להציל עשוק מיד עושקו וכו', וכל זה פעולה גשמית.

עכשיו בענין פעולה רוחנית, זכור גם זכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (גיטין ז.) שלח ליה מר עוקבא לרבי אלעזר: בני אדם העומדים עלי ובידי למסרם למלכות, מהו? שרטט וכתב ליה (תהלים ל"ט ב') "אמרתי אשמרה דרכי מחטוא בלשוני אשמרה לפי מחסום בעוד רשע לנגדי", אף על פי שרשע לנגדי – אשמרה לפי מחסום. שלח ליה: קא מצערי לי טובא, ולא מצינא דאיקום בהו. שלח ליה (תהלים ל"ז ז'): "דום להוי"ה והתחולל לו" – דום להוי"ה והוא יפילם לך חללים חללים, השכם והערב עליהן לבית המדרש והן כלין מאיליהן. הדבר יצא מפי רבי אלעזר ונתנוהו לגניבא בקולר וכו'. הרי שלך לפניך, שאם אחד מצער אותך, תקפיד מאד להתפלל בערב ובבוקר בבית הכנסת, והשונאים שלך יפלו נפילה אחר נפילה.

העיקר תתחזק לדבר אל הקדוש ברוך הוא בלשון שאתה רגיל בה, שזה נקרא אצל רביז"ל 'התבודדות', ותספר לו יתברך את כל מה שעובר עליך, ותבקש ממנו יתברך שיחוס וירחם עליך ויצילך מאנשי דלא מעלי וכו', אז תראה נסים נגלים שיעשה עמך הקדוש ברוך הוא, ומה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא פועל, רק אל תתייאש בשום פנים ואופן ואל תכנס בלחץ כי גדול אדונינו ורב להושיע.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שתהיה לך הצלחה מרובה, ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן