S9460098

האם כדאי לנסוע לאומן ולשהות שם בל"ג בעומר, או שנשמת רבינו נמצאת אז גם היא במירון?

שאלה:

מאת אסתר:
שלום וברכה לכבוד האדמו"ר שליט"א.
יש לי שאלה דחופה: בחסדי השם אני מארגנת נסיעת נשים לציונו של רבינו הקדוש זי"ע באומן, ומטרתי היא להביא כמה שיותר נשים לציון במחיר מוזל כדי שכולן תזכינה לתיקון ולשמחה.
ומכיוון שבל"ג בעומר אנו אמורות להיות באומן ובעוד קברי צדיקים, עלתה שאלה בין נשות הקבוצה: האם ביום ההילולא של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי זי"ע רבי נחמן נמצא בציונו הקדוש שבאומן או שהוא נמצא במירון? ומה לגבי הבעל-שם-טוב הקדוש זי"ע ושאר הצדיקים – האם גם הם כולם נמצאים בל"ג בעומר במירון?
תבורכו משמיא בבני חיי ומזוני, ויישר כוח על הקדשת זמנכם היקר והחשוב.

 

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא כ"ו טבת ה'תשע"ד

שלום רב אל אסתר תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין דבר יותר גדול מלהיות אצל ציון רביז"ל, כי בפירוש הבטיח וגילה לנו (חיי מוהר"ן סימן רכ"ה) עוד בחיים חיותו, ויחד שני עדים כשרים על זה, שכשיסתלק ויבואו על קברו ויתנו פרוטה לצדקה ויאמרו את העשרה מזמורי תהלים הנקראים 'תיקון הכללי', אזי יניח רביז"ל עצמו לאורך ולרוחב, ובודאי יושיע לזה האדם, ואמר שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם אפילו אם יהיה אותו האדם איך שיהיה, אפילו אם עבר מה שעבר וכו'. רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאיולתו חס ושלום.

ובלילה שקודם הסתלקותו אמר לאנשי שלומינו מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם. ומה אם הנשמות שלא הכירו אותי כלל הם מצפים על תקונים שלי, מכל שכן אתם וכו'.

[וכתב מוהרנ"ת ז"ל: וכן אפילו אלו שלא זכו להכיר את רביז"ל בחייו, כשיבואו על קברו הקדוש ויסמכו עליו, וילמדו ספריו הקדושים, וירגילו עצמם לילך בדרכיו הקדושים הנאמרים בספריו הקדושים, בודאי יש להם על מה שיסמכו. אשריהם אשרי חלקם, ולא יאשמו כל החוסים בו, כי כבר גילה דעתו בכמה לשונות בפירוש וברמז שכל מה שעוסק עמנו אינו בשבילנו לבד, כי אם את אשר ישנו פה ואת אשר איננו פה].

ולכן מה טוב ומה נעים מי שזוכה להביא מה שיותר אנשים אל ציון רביז"ל, ולזכות אותם אל התיקון הנפלא שהבטיח רביז"ל שיעשה לו טובה נצחית, ולא איכפת מתי שהנסיעה תבוא. בוודאי אם יכולים להיות בארץ ישראל בל"ג בעומר אין למעלה מזה, אבל אם מצד המחיר של הכרטיסים וכו' וכו', יוצא שאז יותר נוח לנסוע אל ציון רביז"ל, אזי אין לחשוש כלל, העיקר להביא מה שיותר אנשים אצל ציון רביז"ל, ובזה גורמים נחת רוח גדול לרביז"ל, אשר בפירוש גילה לנו שאם יבואו אל ציונו הקדוש יהיה לו נחת רוח גדול מאד מאד, וגם הוא יעשה טובה לכל אלו שבאים אליו ויאמרו את העשרה מזמורי תהלים הנקראים 'תיקון הכללי'.

הקדוש ברוך הוא יזכינו להיות ממזכי את הרבים, ונזכה בעצמינו להיות אצל רביז"ל בפרט בראש השנה, שאז הוא זמן קיבוץ לכל, וכן באמצע השנה לזכות מה שיותר נשמות ישראל שיזכו לבוא אל ציונו הקדוש של רביז"ל באומן.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

 
 

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן