שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

לטענת הרופאים העובר שברחמי יוולד עם מום ולכן עליי לעשות הפלה. מה לעשות?

שאלה:

מאת ליז:
לכבוד הרב שלום.
אני נמצאת בשבוע השלושים ושש להריוני, עם בן ברחמי, ועד כה כל הבדיקות יצאו תקינות לחלוטין ללא שום פגם בעובר. ביום שישי האחרון הייתי בבדיקה שגרתית אצל הרופא, שגילה בבדיקת האולטרסאונד שחדרי המוח רחבים. הוא הפנה אותי למיון, ובבית החולים ראו שהמוניטור לא תקין ואשפזו אותי.
חיכיתי עד היום לאולטרסאונד נוסף, בו נתגלה כי אכן החדרים של המוח רחבים ביותר, ולטענת הרופא הילד יוולד עם מום מאוד משמעותי שכרגע אי אפשר לדעת מה הוא יהיה.
הרופאים ממליצים לבצע הפסקת הריון, אך בעלי ואני לא מסכימים לכך. אני רוצה בבקשה לקבל את תגובתך בעניין, כי הבנתי מהמון נשים שגם להן אמרו כך אך הילד שלהן נולד בסדר גמור. אשמח לקבל גם את ברכתך. תודה מראש.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא י"א אדר א' ה'תשע"ד

שלום רב אל ליז תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שהקדוש ברוך הוא אב הרחמן ושומע תפלת כל פה, ולכן בשום פנים ואופן אל תעשי הפלה, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שהוולד יצא בריא ושלם, ותהיה השמחה בשלימות בביתכם.

א. בעלך שיבדוק את התפילין שלו, ויקבל על עצמו להניח בכל יום תפילין, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (מנחות מ"ד.) כל המניח תפילין מאריך ימים. ב. וכן לבדוק את המזוזות של כל הבית אם הן כשרות, כי כך מובא בזוהר (זוהר חדש רות) מזוזו"ת אותיות ז"ז מו"ת, שלא ניתן רשות למשחית לחבל וזז מפתחו, ולכן צריכים להקפיד מאד שיהיו מזוזות כשרות בפתחי הבית. ג. וכן לקבל על עצמכם לשמור שבת קודש, כי כל המשמר את השבת השבת שומרת עליו, ואם תקיימו את כל זה, הקדוש ברוך הוא יעזור לכם שהכל יתהפך לטובה, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

העיקר ראי לומר את התפלה הזו כמה וכמה פעמים ביום:

 רבונו של עולם! חוס וחמול עלי ותקל מעלי את צער העיבור והלידה, ותהיה עמי בעת הלידה, ויצא הוולד לאויר העולם ברגע קטן בקלות בלי שום נזק לא לי ולא לוולד, ויהיה נולד בשעה טובה ומוצלחת, ובמזל טוב לחיים טובים ולשלום ולבריאות לחן ולחסד, ואני ובעלי נגדלהו לעבודתך ולתורתך הקדושה, ונאמין בך תמיד אשר אתה נמצא ואין בלעדיך נמצא, ואתה משגיח עלינו בהשגחה פרטי פרטית. ותשמור אותי ואת העובר שלא אהיה אני והעובר ניזוקים לא בגוף, ולא באיברים, ולא בעורקים, ולא בגידים, ולא בעור ובשר, ובשאר בנין האדם, לא בתוך חלל הגוף, ולא חוץ לחלל הגוף, ותחזק את כוחי ורוחי ועצמותי, כמו שנאמר רפאות תהי לשרך ושיקוי לעצמותיך, כי לך יהוה הוחלתי אתה תענה יהוה אלהי, ואני ביהוה אעלוזה אגילה באלהי ישעי, רצה יהוה להצילני יהוה אלהי לעזרתי חושה, ואזכה לילד בקלות מאד בלי שום פחד וכאב וצער כלל, ואזכה להכלל בך מעתה ועד עולם, אמן סלה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שתהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן