לפני חודש התגרשתי, וכעת הגרוש רוצה לחזור אליי. האם לחזור אליו?

שאלה:

מאת מעיין חוה:
לצערי הרב לפני חודש התגרשתי, וכעת הבחור רוצה לחזור אליי. מה הצדיק אומר: האם לחזור אליו?
בנוסף, אשמח לברכה עבור פרנסה טובה וחזרה בתשובה שלימה. תודה, ותזכו לכל הישועות.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בהעלותך ג' סיון ה'תשע"ד

שלום רב אל מעיין חוה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

את לא כותבת למה התגרשת וכו', ולכן איך אני יכול לענות לך על שאלתך?

לדעתי כל הגירושין של זוגות צעירים באים מחמת פזיזות ואי ישוב הדעת וכו', כי באמת מי שיש לו שכל, יכול להימנע מגירושין לגמרי, כי כשזוג מתחתנים תמיד צריכים לדעת שעכשיו מתחברים שני הפכים לגמרי, כי כך אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן פ') שעיקר השלום הוא כששני הפכים מתאחדים בדעת אחד, ואיפה יש עוד שני הפכים כמו בני זוג? הוא בא מרקע אחד והיא באה מרקע אחר וכו' וכו', וצריכים לחבר אותם יחד ולהרגיל את עצמם לחיות ביחד באהבה גדולה, ובהבנה הדדית, ושאחד יוותר לשני, וזה לא הולך מיום לחבירו, זו עבודה קשה ששני בני הזוג צריכים להשקיע בזה, וצריכים לדעת ולהבין למה התחתנו? כדי לבנות בית נאמן בישראל, ולהמשיך את שרשרת הזהב של כלל נשמות ישראל, להוליד בנים ובנות ולחנך אותם באמונה פשוטה בו יתברך, כמו שכתוב (תהילים פ"ט ב') "חסדי הוי"ה עולם אשירה לדור ודור אודיע אמונתך בפי".

אשרי הזוג שמכניסים את הדעת הזו בעצמם – שבהתחלה ילך להם מאד מאד קשה, כי סוף כל סוף הם באים משני עולמות ורקעים שונים וכו', ומה גם מעדות שונות וכו', ומכל שכן שההורים מתערבים תמיד בין זוג טרי וכו', ועל הזוג להתחזק ביתר שאת וביתר עוז בכל מיני אופנים שבעולם לאהוב ולכבד אחד את השני, ולהשתדל שתהיה ביניהם הבנה הדדית, ואז שום דבר לא יוכל לשבור ולהפריד ביניהם, שזה קשר בריא ושלם, אשרי הזוג שמקיימים את זה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שיתן לך את הדעת והשכל וישוב הדעת אמיתי, ותקיימי את כל זה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן