אני בחורה שמורה, אך לצערי נפלתי לדברים לא טובים. איך מתגברים? ואיך יוצאים מזה?

שאלה:

מאת יעל:
אני בחורה שמורה, אך לצערי נפלתי לדברים לא טובים. איך מתגברים? ואיך יוצאים מזה?

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר משפטים י"ט אב התשע"ד

שלום וברכה אל יעל תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן קי"ב) אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן; בוודאי על כל דבר מועילה תשובה ועיקר התשובה שיקבל על עצמו שלא יחזור אל השטויות שעשה עד עכשיו, ויכוון לבו לשמים לחזור אליו יתברך בלב אמת לב נכון ואז ושב ורפא לו, כי הקדוש ברוך הוא חפץ חסד ורוצה בתשובתן של ישראל בני רחומיו, ורחמיו על כל מעשיו. ואמרו חכמינו הקדושים (ברכות ל"ד.) במקום שבעלי תשובה עומדים שם צדיקים גמורים אינם יכולין לעמוד, ולכן ראי להתחזק ולעשות התחלה חדשה ואל תסתכלי אחורנית כלל רק בכל פעם קדימה "מעכשיו".

רביז"ל מפרש (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קי"ב) את מאמרם ז"ל (יומא ל"ח) הבא לטמא פותחין לו; אם אדם בא לידי טומאה, כבר פותחין לו פתחים שיראה איך לצאת מהחושך שנפל אליו.

ולכן ראי להתחזק בכל הכוחות לא להתייאש ולא ליפול בדעתך כלל אלא תקחי עצמך בידיך ותחזרי בתשובה שלימה ושב ורפא לך, רק החזיקי מעמד כי גדול אדונינו ורב להושיע.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן