אמרתם שהפלסטינים בעזה קשורים לפלשתים שגרו שם בזמן הנביאים. מה הקשר ביניהם?

שאלה:

מאת רותי:
לכבוד הרב הנכבד מוהרא"ש שליט"א.
האזנתי אתמול ברדיו לתכנית 'מלווה מלכה' ושמעתי איך שחיזקתם את כל תושבי הדרום. הזכרתם בדבריכם את "חמשת סרני פלשתים" ורמזתם שיש קשר בין הפלשתים שהיו בעזה לפלסטינים שגרים שם כיום, והיות שאני מורה לתנ"ך לא הבנתי מה הקשר בין אז לעכשיו. אשמח שתסבירו לי, וחשוב לי לומר ששאלתי לא באה לקנטר חלילה אלא כדי ללמוד ולהבין.
ואגב, מאוד נהניתי מהשידור ברדיו והלוואי שתתנו הרצאה כל שבוע בתורת רבי נחמן. כותבת מעריצה שלכם.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ראה כ"א אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל רותי תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

אם תסתכלי בספר שמואל א' בפרק ז' שמה תראי איך שהפלישתים יצאו למלחמה נגד עם ישראל, ושמואל הנביא אמר (פסוקים ה-ו) "ויאמר שמואל קבצו את כל ישראל המצפתה ואתפלל בעדיכם אל הוי"ה ויקבצו המצפתה: וישאבו מים וישפכו לפני הוי"ה ויצומו ביום ההוא ויאמרו שם חטאנו להויה וישפוט שמואל את בני ישראל במצפה"; ויצאו להילחם עם הפלישתים, וכמובא אחר כך שעם ישראל חזרו בתשובה ושפכו ליבם אל הקדוש ברוך הוא אזי הצליחו להכניע את הפלישתים בערי עזה, אשדוד, אשקלון, עקרון וגת, ונפל פחד עליהם והשלימו עם עם ישראל.

ומובא בדברי האריז"ל ששמואל הנביא לא רוצה להיכנס בהיכלו עד שעם ישראל יגאלו, והנה אנחנו עומדים מוכנים לגאולה להיגאל כבר מהגלות המרה והארוכה הזו שעברנו זה אלפיים שנה, ולכן אנחנו רואים שהפלישתים עוד פעם התחילו והם רוצים לכבוש חזרה את עזה, אשדוד, אשקלון, עקרון וגת, כי הם טוענים שזה שלהם וכו'.

האם זה לא פלא על גבי פלא שירו למעלה משלושת אלפים וחמש מאות טילים, ותהילה לאל כל הניסים והנפלאות שראינו במו עינינו איך שהקדוש ברוך הוא בעצמו שמר עלינו ואף טיל לא נפל על בתים ועל עיירות וכו' אלא הכל נפל על שדות ומקומות פתוחים שאין שמה אנשים וכו' האם אין זה יד הוי"ה ברוך הוא ויתברך שמו? הרי היום הכול הולך מדויק ומחושב בדיוק אל המקום שמכוונים את זה שיגיע, וזה היה יכול לעשות חס ושלום הרס ושממה וכו' והקדוש ברוך הוא בכבדו ובעצמו שמר על עם ישראל, האם אין זה כבר התחלה לגאולה? מעוררים אותנו על אחדות ואהבה שתהיה בין עם ישראל, שנמסור את נפשנו לאהוב אחד את השני ושנשרוף את הגזענות הארורה ששרויה בינינו מאז הגלות המרה, הגיע זמן גאולתנו וזה תלוי רק בנו כפי שנתאחד יחד ונעזור אחד לשני אזי אנחנו מוכנים להיגאל, ולכן אשרי מי ששם לב אל דבר זה ויתעורר בתשובה שלימה, ונזכה לקבל את פני משיח צדקנו כבר עכשיו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן