בן זוגה של בתי התגייר והם עומדים להתחתן, אך אנחנו עדיין חוששים מאוד שהנישואים יכשלו

שאלה:

מאת מזל:
שלום. בעבר התייעצנו איתך לגבי הבת שלנו שיצאה עם גוי רוסי, וכבודו אמר שהוא יתגייר. כעת ברוך ה' זכינו לכך שהוא התגייר והם עומדים להתחתן בחודש חשוון, אך אני עדיין בחששות ופחדים ואני רוצה את הברכה של הצדיק שהנישואים יצליחו. בבקשה תרגיע אותנו ותברך אותם שיצליחו.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ראה כ"ב אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל מזל תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

חסדי השם יתברך שהבחור התגייר ועכשיו הם הולכים להתחתן בקדושה וטהרה, ולכן למה לך לפחד בפחדים וחששות? חסדי השם יתברך שהוא רצה להתגייר ועכשיו הם יקימו בית נאמן בישראל, וצריכים לכבד אותו מאוד מאוד כי הוא גר צדק, וחכמינו הקדושים הזהירונו לכבד מאוד מאוד את הגרי צדק ואמרו (בראשית רבה פרש לט) שכל מי שהוא מקרב את הנוכרי ומגיירו כאילו בראו, ואמרו חכמינו הקדושים (במדבר רבה פרשה יג) אפילו גוי המתגייר ועוסק בתורה הרי הוא ככהן גדול.

ולכן אתם צריכים עכשיו לקרב אותו מאוד מאוד ולקבל אותו כמו בן, וכך אמרו חכמינו הקדושים (תנחומא לך לך) אמר הקדוש ברוך הוא אני מחבב את הגרים; וכן אמרו (ילקוט יתרו רמז רסח) אמר הקדוש ברוך הוא אני הוא שקירבתי את יתרו ולא רחקתיו, ואף אתה כשיבוא אדם אצלך להתגייר ואינו בא אלא לשם שמיים – אף אתה קרבהו ואל תרחקהו; ולכן אין לכם מה לדאוג רק לקבל את בתך ואת החתן באהבה ובשמחה ותרוו רוב נחת דקדושה מהם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן