שאלות-ותשובות-בחסידות-ברסלב

מאז שעברתי התקפת לב נוצרו לי המון חובות. איך יוצאים מהמצב הזה?

שאלה:

מאת משה:
לכבוד הרב.
לפני כשמונה שנים קיבלתי דום לב שנקרא VF – ראיתי אור לבן עוצמתי, ולבסוף הקדוש ברוך הוא החזיר לי את הנשמה. מאז אני בחובות ולא מצליח לצאת מהמצב הזה – אני עובד משש בבוקר עד חמש בערב בעבודה פיזית, וכל מה שאני מרוויח נעלם. אנא כבודו, האם תוכל לברך אותי ולכוון אותי מה עליי לעשות? אלפי תודות.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר כי תבוא י"ז אלול ה'תשע"ד

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לתת בכל יום תודה והודאה להקדוש ברוך הוא על החסד חינם שעשה עמך שהחזיר לך את נשמתך, ותהיה רגיל לתת בכל יום ויום תודה והודאה  להקדוש ברוך הוא ועל ידי זה יתרחב לך בהכל, ורביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ב') שתודה והודאה זה שעשוע עולם הבא, כי כל הצרות שאדם סובל זה רק מחמת שהוא תמיד בוכה ומבכה שמים וארץ כאילו הולך רק לו הכי גרוע וכו', וזה בעצמו הוא נכנס בלחץ ודחק יותר ויותר וכו' וכו', ולכן יעץ לנו רביז"ל להרגיל את עצמינו לתת להקדוש ברוך הוא תודה והודאה על כל דבר, ועל ידי זה נתרחב הלב ויוצא מכל מיני צמצומים, כי באמת הוא יתברך אב הרחמן המרחם על בריותיו.

אתה צריך לשמור מאד מאד לא לעבוד קשה, כי אחר התקפת לב צריכים מאד מאד לשמור על הבריאות.

תניח תפילין כשרים בכל יום ותזכה לבריאות השלימה, וכך אמרו חכמינו הקדושים (מנחות מ"ד.) כל המניח תפילין מאריך ימים, ועל כולם ראה לשמור שבת, כי השבת מעשרת, כמאמרם ז"ל (בראשית רבה פרשה י"א סימן א') על הפסוק (משלי י') "ברכת הוי"ה היא תעשיר ולא יוסיף עצב עמה" ברכת הוי"ה היא תעשיר זו השבת, שנאמר (בראשית ב' ג') "ויברך אלקים את יום השביעי".

ואתה צריך לדעת שסגולה לפרנסה לברך ברכת המזון מתוך הסידור דייקא, ובקול ובשמחה, וזה מסוגל לעשירות נפלאה, כמו שכתוב (משלי י') "ברכת הוי"ה היא תעשיר ולא יוסיף עצב עמה", היינו שמברך את ברכת המזון בשמחה עצומה, זה מסוגל לעשירות, וכן להזהר מאד על נטילת ידים וכו', ולכן מהיום והלאה תקפיד מאד מאד על נטילת ידים כשאתה קם בבוקר וכו', וכן כשיוצאים לשירותים וכו', וכן לפני האכילה ליטול ידים עם נטלה דייקא וכו', כי נטילת ידים מסוגלת להנצל מעניות, כי ע'ל נ'טילת י'דים ראשי תיבות ע'נ'י', מי שמזלזל בנטילת ידים נעשה עני, ואמרו חכמינו הקדושים (שבת ס"ב:) אמר רב חסדא אנא משאי מלא חפני מיא ויהבו לי מלא חפני טיבותא; [אני נטלתי ידי עם מלא מים, נתנו לי חופנים מלא טוב, כי רב חסדא היה עשיר גדול מאד, והכל בזכות נטילת ידים שהיה מקפיד על זה], ואמרו חכמינו הקדושים (שם) כל המזלזל בנטילת ידים בא לידי עניות, וכך נפסק בשולחן ערוך (אורח חיים סימן קנ"ח סעיף ט') צריך ליזהר בנטילת ידים שכל המזלזל בנטילת ידים חייב נידוי ובא לידי עניות ונעקר מן העולם; ולכן אני מאד מבקש אותך שתקפיד על נטילת ידים עם שפע, ועל ידי זה תזכה לעשירות גדולה מאד מאד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה: מאת יהודה: שלום רב לצדיק. יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד ...
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה: מאת אבי:שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי ...
שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. מה העניין בזה?

שאלה: מאת רני ישראל: שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב. א. מה העניין בזה? ב. האם יש ...

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן