פוריה

ראיון עם מנהלות ארגון 'זכרון חיה' ביבנאל – עזרה וחסד לחולים

בשנה האחרונה הוקם ארגון 'זכרון חיה' ארגון עזרה וחסד לחולים ביבנאל. הארגון הוקם ע"י כ"ק מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א כדי לתת מענה לחולים המאושפזים בבתי חולים וכן לאלו המלווים אותם.

כמעט כולנו מכירים (ושלא נדע) את החוויה הקשה והלא נעימה להיות בבית חולים כחולה או כמלווה. לא פעם חולים נמצאים במיטה מיואשים שבורים חוששים ורק מחכים למילה טובה וחיזוק. ישנם גם חולים בודדים שאין מי שיבקרם וישאל לשלומם שוכבים ובתוכם מייחלים ליד אנושית לחיוך מלטף . וביחד עם זאת ישנם גם את המלווים לחולים אימהות ,אבות, ילדים המלווים את הוריהם הנמצאים שעות לצד מיטת החולה או בהמתנה לקבלת טיפולים שונים , לחוצים מודאגים לשלומם יקיריהם מייחלים לישועה עייפים טרודים ואל נשכח גם לרוב רעבים.  

 ולשם כך הוקם הארגון הקדוש הזה למלא את החלל להעניק נקודות של אור במקום כה קשה מנשוא ומעל הכל להשביע את הרעבים. הארגון פועל בהתנדבות מלאה של צוות נשים צדקניות חלקן מכינות כריכים טריים כל בוקר וחלקן יוצאות לבקר את החולים בבתי החולים מפיצות אור וטוב במקום חשוך זה.

אתר "ברסלב שלי"  יצא לשטח לפגוש את אחראיות הארגון לשמוע מהן איך הכל החל? מה איתן עכשיו? ולאן עוד שואפים להגיע.

 

שלום לגב' סאסי, גב' גרוס וגב' אלקיים,

 אז ספרו לנו איך בעצם הכל החל , מה דחף אתכן לקום ולהקים ארגון חסד נפלא שכזה?

גב' סאסי: הסיפור אצלי החל לפני כשנה כאשר ביתו של מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א היתה בביקור בארץ ישראל ולצערנו התאשפזה עם בתה הקטנה בבית החולים "העמק" בעפולה. בצהריי היום נודע לי הדבר וכמובן שהתקשרתי לשאול לשלומה וכו' מהר מאוד נודע לי ע"י אחותה המתגוררת בארץ שהיא כבר כיממה נמצאת שם ללא אוכל מאילוצים שונים לאחר שהיתה עמה בלילה עד שהתאשפזה עדיין לא התאפשר להגיע אליה, ששמעתי זאת הרגשתי דחף בלתי נשלט לנסוע אליה ולהביא לה מה שצריך… ולאחר שאביה מו"ר הרה"צ יצחק לעזער שליט"א דאג לצייד אותי בכל טוב עבורה נסעתי לבית חולים "העמק". באמת הרגשתי שזו הייתה זכות עצומה. שם כבר קיבלתי שיחת טלפון מהרב בשאלה איך זה שאין ארגון שדואג לחולים? כיצד יכול להיות דבר זה?  אז הבנתי שאני צריכה לפעול עבור הקמה של ארגון לחולים כמובן בכוחו וברכתו של הצדיק.

גב' גרוס: באחת הדרשות של מו"ר הרה"צ יצחק לעזער שליט"א לאחר אותו מקרה של אשפוז ביתו, הוא העלה את הנושא ואת החשיבות של העניין ועד כמה נצרך להקים ארגון עזרה לחולים. בסוף הדרשה פניתי לגב' סאסי בשאלה מי בקהילתנו אחראית על ארגוני החסד כדי לדעת למי אוכל לפנות לקדם את הנושא, הגב' סאסי אמרה לי שהיא מתכוונת להקים את הארגון, התנהל בנינו דו שיח משעשע: אני! …לא את אני!! ופתאום גם גב' אלקיים הגיעה בטענה שגב' סאסי שוחחה עמה בנושא ושהיא אמורה להיות בהקמת הארגון, לאחר רגעים קצרים צחקנו והבנו ששלשתנו צריכות להקים יחד את הארגון.

גב' אלקיים: בגלל שחוויתי את הנושא מקרוב אשפוזים וכדומה לזמן ממושך ומאחר שאנו מתגוררים רחוק מהמשפחה ולצערי לעתים נצרכתי לעזרה ותמיכה עבור משפחתי בקהילה, ומשם התעורר בי צורך שיהיה לי ולכל אחד מענה בזמנים קשים כאלה.  פניתי באותה תקופה לגב' סאסי בכדי שתסייע בעדי להוציא מהכוח אל הפועל את הרצונות שהתעוררו בי והיו חזקים ממני ובחסדי השם לאחר הדרשה של הצדיק כולנו התאגדנו יחד בכדי לממש את החלום הזה לתת מענה לקהילתנו ולכל נשמות ישראל.

למה החלטתן לקחת על עצמכן התחייבות כזו? בכל זאת זו אחריות עצומה הכל בהתנדבות מלאה , יש משהו פנימי שמניע אתכן?

גב' אלקיים: בוודאי שהמקום העיקרי שזה יושב עליו הוא עצם העניין שבאופן אישי אני מזדהה בצורה אבסולוטית עם החוויה הלא נעימה של בתיי החולים וכל מה שכרוך בזה , וזה מה שנותן לי את הכוח והרצון להשפיע ולהעניק לזולת ואולי לזכות לרכך מעט את החוויה הלא נעימה הזו.

גב' גרוס: לצערי הרב כל כך הרבה פעמים הייתי אני זו ששוכבת לבד מרותקת למיטת בית החולים, מתפללת שמישהי תשאל אותי אם אני צרכה משהו- לפעמים כוס מים, לפעמים שיביאו לי שמיכה או את המטען שרחוק ממני… דברים קטנים שעבורי בחוסר האונים שלי היו גדולים מאוד.. מישהי שתחייך אלי בתוך  הכאב, הבדידות. מישהי שתיתן לבעלי המותש כריך שנעשה באהבה אחרי שישב לצידי שעות ארוכות בעודי מורדמת… היום, שבורא עולם השיב לי את כוחותיי, זה המעט שבמעט שאני יכולה לעשות למען שאר חולי עמך ישראל…..

גב' סאסי: שנים על גבי שנים כ"ק מוהרא"ש זי"ע דיבר אתנו ממעלת ביקור חולים ורצה שנזכה לקיים זאת לפחות פעם בחודש, זכיתי שהוא אף אמר לי זאת באופן אישי באחת מהפעמים בהם נכנסתי לקודש פנימה בכדי לקבל חיזוק, ואז מוהרא"ש הסתכל עלי בגבורה ואמר לי  "את צריכה ללכת לבקר חולים , את צריכה ללכת לבקר חולים וכשתצאי משם תגביהי את הידיים ותגידי תודה רבה לך ריבנו של עולם" ולצערי לא הצלחתי לקיים זאת אך הרצון תמיד קונן בי ואז שמו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א פנה אלי בשאלה התעורר בי כל העניין מחדש והבנתי שאת השליחות הזו אני צריכה לקיים ביתר שאת וביתר עוז.

מול איזה גופים הארגון עובד?

כרגע הארגון עובד עם בית חולים פוריה בשיתוף הנהלת בית החולים, המתנדבות בעלות אישורי כניסה ומוכרות בבית החולים כחלק מלווה לצוות הרפואי. יש לציין שהנהלת בית החולים פתחה בפנינו את שעריה בשמחה ועידוד מלא תוך מתן סיוע לקידום הארגון עד כמה שניתן.

כיצד הארגון פועל ביום יום?

גב' סאסי: בראשית צריך מקום להכין כרכים לאחסן את המזון וכדומה, קיבלנו פניה ממשפחה יקרה בקהילתנו משפחת לשם שהסכימו בחפץ לב לתרום את הצימר שלהם לצורך תפעול הארגון.

גב' אלקיים: בנינו מערך מתנדבות להכנת כריכים, ישנן 2 מתנדבות המגיעות בשעה 8:00 למטבח  ועד השעה 9:45 מסיימות את ההכנה.

גב' גרוס: וכמובן שיש את מערך המתנדבות שיוצאות לבית החולים, גם כן 2 מתנדבות ביום, יש ימים של 3 מתנדבות. הן מגיעות ב 9:45 לאיסוף הצידניות עם הכריכים ויוצאות לביקור, וחוזרות ליבנאל לאחר שסיימו לבקר את החולים ולחלק למי שצריך כריך בדרך כלל עד השעה 13:00 הן כבר בחזור.

גב' סאסי: גב' גרוס ואני יוצאות קבוע בימי חמישי ואז גם אנו מנסות לאתר חולים שנצרכים אולי לעזרה לשבת ויחד ע"י היענות הנשים הצדקניות בקהילתנו אנו מעבירות להם סל מכובד לכבוד שבת ביום שישי.

גב' גרוס: ישנו גם שיתוף פעולה עם ארגון "בתיה" בהנהלת הגב' לשם שדואגת לערוך מבצעי איסוף של מיני מתיקה מכתבים וציורים שנעשים ע"י ילדי התלמוד תורה "ילדי חן" בית ספר בנות "בית פייגא" וגני הילדים "גני אשר", השקיות שנעשות נמסרים לחולים ומיותר לציין עד כמה שזה מחזק ומעודד אותם.

אז מה הלאה?

 בימים אלו ממש אנו עובדות על פרוייקט שילוב בנות נעורים בארגון, הלאה אנחנו שואפות להכניס צוותים גם לבתי חולים נוספים באזור הצפון, ובמקביל לזה להמשיך לפתח את הארגון להגדיל את הצוותים, להגדיל את אפשריות הסיוע לפי הצרכים של החולים כגון: הסעות במידת הצורך, תמיכה וסיוע צמוד במקרים שנצרכים לכך ועוד.

האם יש משהו שגם אנחנו יכולים לעזור בו כדי להיות שותפים איתכם במפעל העצום הזה?

כמובן שבשביל להמשיך לקיים את הארגון ובכדי להגדיל את הפעילות המבורכת הזו שבאמת אין מילים לתאר את גודל הזכות במפעל קדוש זה נצרכת תמיכה כספית בעיקר וכן נשמח גם לקבל תרומות של שימורים שונים, ממתקים חטיפים כדי שנוכל לתת מענה נרחב בעוד מקומות ולהגיע לכמה שיותר בתי חולים.

אז איך מגיעים אליכם?

ניתן להתקשר למשרדי הקהילה לעמותת "ידידי היכל הקודש" בטלפון : 04-9093080 ושם נשמח לזכות אתכם ולתת לכם להיות שותפים עמנו!

ארגון "זכרון חיה" ממשיכים בפעילות בבתי החולים במרכז הארץ!

לתרומות לארגון המפיצים מיבנאל עיר ברסלב מגיעים למרכז הארץ לחלוקת משחקים וצעצועים לילדים בבתי החולים, אשריהם! "ברסלב שלי" מאחלים רפואה

חדש על המפה! ארגון "בנות מוהרא"ש" נפתח לנערות ובנות

Previous Next בנות מוהרא"ש מרכז העצמה לבנות ונערות. בתקופה כה סוערת, בדור כל כך מורכב, בו הרחוב "קורץ" ועולם הרשת

ארגון "זכרון חיה" גם הגברים לוקחים חלק בפעילות בבתי החולים!

לתרומות לארגון הנה ארגון 'זכרון חיה', שהתחילו אנשי שלומנו היקרים להכניס את עצמם בזה, הן הגברים והן הנשים, בכל מיני

מגשימים את חלומו של מוהרא"ש! בונים היכל הקודש באומן!

במוצ"ש ויגש התקיים כנס מרגש ב"מרכז ידידי היכל הקודש" ( משכננו החדש) בו מו"ר רבי יצחק לעזער שליט"א חיזק ודיבר

הסיפור השבועי מפי מתנדבות הארגון הקדוש לחולים "זכרון חיה"

הגענו לבית חולים "פוריה" ולהפתעתנו פגשנו במחלקת ילדים את אחת מנשות אנשי שלומנו המאושפזת עם בתה. שוחחנו איתה וחיזקנו אותה

רבה של עיר טבריה בישיבת אור מוהרא"ש

ביום שני הגיע הגאון הגדול רבי משה צבי בוחבוט שליט"א רבה של העיר טבריה למסור שיעור חיזוק מיוחד לתלמידי הישיבה

מפת הגעה לבית המדרש "היכל הקודש" אצל רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע באומן

צילום פנורמי – מפת פני השטח של איזור בית המדרש במפות גוגל(המפה של גוגל ישנה, בית המדרש עומד ממול על

גלריית תמונות בניית "היכל הקודש" באומן תשע"ט

מפת בית הכנסת "היכל הקודש" לימי ראש השנה תשע"ט

"היכל הקודש" קודש הקדשים קורם עור וגידים באומן תשע"ט

שהחיינו וקיימנו לזמן הזה! והנה בחסדי השם יתברך, השנה אנחנו עוסקים בהקמת היכל חדש לגמרי, "היכל הקודש" – זכרון יחזקאל

ביקור הרה"צ ר' הרב דניאל בוים בארץ ישראל חודש אלול תשע"ח

השבוע נפתח בשמחה גדולה ביבנאל בו זכינו לביקור פתע של הרה'צ רבי דניאל בוים. בשעת צהריים מוקדמת התפרסמה הידיעה רבי

חדש על המדף הדיגיטלי ספר "אשר בנחל" חלק ב'!

שו"ת 'אשר בנחל' ספרו של כ"ק מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל חדש בעולם הדיגטלי לראשונה בהיסטוריה אשר בנחל חלק ב' בקובץ

ראיון עם מנהלות ארגון 'זכרון חיה' ביבנאל – עזרה וחסד לחולים

לתרומות לארגון בשנה האחרונה הוקם ארגון 'זכרון חיה' ארגון עזרה וחסד לחולים ביבנאל. הארגון הוקם ע"י כ"ק מו"ר הרה"צ ר'

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן