ציונו הקדוש של הצדיק מיבנאל

איזה הבטחה נדירה הבטיח הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש זי"ע לרווקים ורווקות, למה כדאי להגיע אל מקום הקודש, ואיפה זה נמצא על המפה?

בתאריך י"ז בשבט ה'תשע"ה עלתה בסערה השמימה נשמתו הטהורה של אדונינו מורינו ורבינו כ"ק מוהרא"ש הצדיק מיבנאל זי"ע.
מה איבד הדור ומה הפסיד העולם זה אין איש יודע, אך פעולותיו ורצונותיו הטהורים של הצדיק מהדהדות בעולם וקורמות עור וגידים הן בספריו הקדושים שהודפסו ומודפסים פעם אחר פעם במיליוני עותקים בשנה ומגלים את הקדוש ברוך הוא לכל נפש בזה העולם, הן בהבטחתו העצומה לכל הבאים אל ציונו הקדוש בעיר יבנאל שבצפון, הסיפורים והניסים מדברים בעד עצמם וכל החפץ בישועה שרק יגיע ויבקש. 

 אמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות אף על פי שאינו ראוי לכך.

הבטחה נדירה לישועות ומציאת הזיווג

בצוואתו כתב הצדיק מיבנאל הבטחה מיוחדת שאותה ביקש גם לחרוט על מצבתו: "אני מבטיח שכל בחור רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר התהילים מהתחלה עד גמירה לזכותי – אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם. וזה הבטחה חזקה ממני".

במשך כל חייו טרח ויגע הצדיק עד כדיי מסירות נפש ממש על קדושת עמך בית ישראל שיזכו להתחתן ולהקים בית טהור וקדוש, ועדיין זה כל מה שעמד לנגד עיניו גם בעת הסתלקותו מן העולם.

עוד הבטיח הצדיק מיבנאל: "לא אנוח ולא אשקוט עד שיהיה למי שבא לקברי להתפלל וללמוד ישועה שלימה מן השמים". והוסיף והדגיש: "ובפרט בחור ובחורה שצריכים למצוא את זיווגם ויאמרו את כל ספר התהלים בלי להפסיק – אני מבטיח שימצאו את זיווגם מן השמים. ואני חזק בזה מאוד".

 "מי שירצה איזה דבר וכו', איזה ישועה לפעול וכו', איזה רפואה לבקש וכו', שיבוא שם אל קברי והקדוש ברוך הוא יעזור שאהיה לו למליץ יושר למעלה. ופרטיות בניי ובנותיי וחתניי ותלמידיי לומדי ספריי, כשתבואו לבקש אצלי – תיוושעו בעזרתו יתברך בכל מילי וימלא לכם הקדוש ברוך הוא משאלות לבכם לטובה".

בערב הסתלקותו כתב הצדיק מספר מכתבים לתלמידיו ובהם חזר והבטיח ישועות לבאים להתפלל על קברו הקדוש ביבנאל, והוסיף במכתב לנשות חסידי ברסלב ביבנאל: "מה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי, אזי התפילות יענהו מן השמים".

למרות הבטחותיו הנדירות של כ"ק מוהרא"ש זי"ע לבאים אל קברו, הצדיק הדגיש את חשיבות מעלת המשך הנסיעה לציונו של רבינו נחמן מברסלב זיע"א הטמון באומן, שעל כך מסר את נפשו כל ימי חייו, בעיקר בראש השנה. במכתב צוואה שנרשם במאמץ רב מבית החולים בימיו האחרונים, כתב הצדיק: "לכלל אנשי שלומינו, תראו להחזיק עצמכם ביחד ותמשיכו ללכת בדרך שהשארתי לכם. כל שנה תסעו בראש השנה לאומן". כמו כן, המכתב האחרון של מוהרא"ש בסדרת  'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' היה בנוגע לנסיעה מספר פעמים בשנה לציון רבינו נחמן באומן, ועל כך השיב: "בוודאי זה דבר גדול מאוד להיות בכל פעם שרק מתאפשר לו לבוא אל ציון רביז"ל, כי זה היה רצונו הקדוש".

דרכי הגעה לציונו הקדוש של כ"ק מוהרא"ש זי"ע ביבנאל

* להגעה דרך אפליקציית וייז או מפות גוגל יש לרשום "בית עלמין יבנאל".

לבאים מכיוון המרכז יש לנסוע דרך כביש עוקף עפולה לכיוון טבריה ובצומת כפר תבור לפנות ימינה לכיוון יבנאל. משם ממשיכים ישר כ-10 דקות עד ליבנאל עיר ברסלב.

לבאים דרך צומת גולני ישנם שתי אפשרויות – 1. לנסוע לכיוון טבריה ובצומת פוריה לפנות ימינה לכיוון צומת אלומות ושם ימינה לעבר יבנאל. 2. לנסוע לכיוון עפולה ובצומת כפר תבור לפנות שמאלה לעבר יבנאל.

לבאים מכיוון טבריה/הגולן, יש לפנות בצומת כנרת לכיוון העליות ולהמשיך ישר כ-10 דקות עד ליבנאל.

נסיעות עם תחבורה ציבורית יש לברר עם חברות הנסיעות.

ביבנאל עיר ברסלב יש להגיע אל בית העלמין שנמצא במעלה ההר סמוך למוסדות החינוך של חסידי ברסלב, שם שוכן ציון הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש זי"ע.

 

שו"ת ברסלב:

האם תפילה בקברי צדיקים זה לא נקרא "דורש אל המתים"?

כיצד ראוי להתפלל בציון רביז"ל: לבקש מה' יתברך או מהצדיק?

מה המעלה של תפילה בקברי צדיקים? ומה התדירות המומלצת ללכת לקברי צדיקים?

האם כשמתוודים בציון הקדוש באומן זה נחשב "וידוי דברים לפני תלמיד חכם"?

פוסטים אחרונים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

דילוג לתוכן