ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?

שאלה:

מאת יהודה:
שלום רב לצדיק.
יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד נהנה להתפלל שם, בעיקר בגלל הדרשות והשמחה. הבעיה היא שאנחנו משפחה ליטאית, ובני לומד בחיידר ליטאי. האם כדאי להמשיך להתפלל בבית הכנסת הזה או שלא כדאי לבלבל את המשפחה בנוסח ספרדי שונה מהמשפחה והחברה שלנו? תודה רבה על הכל.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר בא ה' שבט ה'תשע"ה

שלום וברכה אל יהודה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

היום כל אחד מתפלל מתוך הסידור וכו', ולכן לא שייך שהנוסח יבלבל את הזולת וכו', ועל כן אתה יכול להמשיך להתפלל שמה ולא להתבלבל משום דבר, כי פעם היה שליח ציבור מוציא את הרבים ידי חובתן, ואז הייתה בעיה, כי כל אחד צריך להתפלל כפי הנוסח שלו, ורביז"ל הקפיד מאוד מאוד לא לשנות נוסחאות אלא שכל אחד ימשיך בנוסח שקיבל מאבותיו ומאבות אבותיו וכו'.

ואשרי בית הכנסת כזו שיכולים להתפלל שמה מכל העדות, וזה לא מפריע אחד לשני, ובזה גורמים נחת רוח גדול בשמים שיהודים מתאחדים יחד, אשריהם ואשרי חלקם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

"אִישׁ פֶּלֶא וּבַעַל מוֹפֵת גָּדוֹל" – הילולת הרה"ק ר' ישעיה מקרעסטיר זי"ע • שיחות מוהרא"ש

רַבִּי יְשַׁעְיָה מִקֶּערֶעסְטִיר זי"ע אֶפְשָׁר לִלְמֹד הֲמוֹן הֲלִיכוֹת וְהַנְהָגוֹת מִדְּמוּתוֹ הַמֻּשְׁלֶמֶת מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל  רָגִיל לְסַפֵּר מִגֹּדֶל קְדֻשַּׁת הַצַּדִּיק הַקָּדוֹשׁ רַבִּי יְשַׁעְיָה מִקֶּערֶעסְטִיר זי"ע וּמֵעֲבוֹדַת הַצְּדָקָה וְהַחֶסֶד

כָּל יוֹם כְּנֶגֶד חֹדֶשׁ: אל תפספסו את הימים • שיחות מוהרא"ש י"ב ימי ניסן הראשונים

כָּל יוֹם כְּנֶגֶד חֹדֶשׁ שָׁלֵם מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁבְּי"ב יָמִים רִאשׁוֹנִים שֶׁל חֹדֶשׁ נִיסָן, מְסֻגָּל לְבַקֵּשׁ וּלְהִתְפַּלֵּל עַל הַשְׁפָּעוֹת טוֹבוֹת לְכָל י"ב חָדְשֵׁי הַשָּׁנָה כֻּלָּהּ,

דילוג לתוכן