קאנביס מורעל עם תפוח

האם אפשר להשקיע בקאנביס בחו"ל במדינות שזה חוקי?

שו"ת אשיב לאי"ש מאת מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א

שאלה:

שלום למו"ר הרב הצדיק. חבר ביקש ממני לשאול שאלה את הרב. החבר הוא בעל אזרחות אמריקאית וחי כיום בישראל. הוא מעוניין להשקיע בארה"ב בעסק שקשור לקאנביס גידול ומכירה (לא רפואי), דבר שהבנתי ממנו שחוקי בארה"ב. כאן בארץ הדבר לא חוקי אבל הוא עושה את עסקיו שם בארה"ב. 

האם הרב רואה בעיה שיהודי ישקיע ויתעסק בעסק שכזה?

השאלה התקבלה במערכת האתר והועברה למו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א אשר השיב במכתב מחייה נפשות.

 

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום ה' לסדר קדושים כ"ז ניסן תשע"ט
החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.
השאלה שלך היא שאלה חמורה מאד, שהיא שאלה של פיקוח נפש ושל סכנת נפשות, והתשובה היא חד משמעית, אסור ואסור! זה עסק של שיווק ומכירת סמים שהוא חוק בינלאומי חמור מאד, עד שיש מדינות שנותנין על זה משפט מוות רחמנא ליצלן, וכל הנוגע בזה, אין לו סוף טוב, ואל תפתה יצרך שסוג הזה "קאנביס", הוא סוג שמותר באיזה מדינות, כי הכל הבל ורעות רוח, ומיד שתופסים מי שעוסק בדברים אלו, הוא מסתבך עם החוק ויש לו סוף מר רחמנא ליצלן, ולכן תגיד לחבר שלך, שלא יהין להתקרב לעסקים כאלו, ויקיים (דברים ד טו) ונשמרתם מאד לנפשותיכם, כי בנפשו הוא.
[היה פעם סיפור אצל אחד מן הצדיקים, שבא אחד לשאול שאלה חמורה כעין השאלה שלך, בשם חבר שלו, וענה ואמר לו הצדיק, לא אבין למה החבר היה צריך לשלוח אותך לשאול, הרי הוא בעצמו היה יכול לבוא לשאול, ולומר שהוא שואל בשביל החבר שלו….] אקווה שתבין דבר מתוך דבר ותתרחק מכל מיני עסקים כאלו וכיוצא בהם, הרחק כמטחוי קשת, ואז, ואתה שלום וביתך שלום וכל אשר לך שלום.
 
המאחל לך שמירה עליונה מכל רע בגוף ובנפש

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of
שלום לכם!
איך אפשר לעזור?
Powered by
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן