סיקור וגלריה: ביקור במרכז הרפואי פוריה

בעת ביקור מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א בארצינו הקדושה, ביקר במרכז הרפואי פוריה, לראות את הפעילות הקדושה של ארגון ביקור חולים "זכרון חיה", ולהתרשם מקרוב מעבודת הקודש של המתנדבים.

לפני תחילת הסיור ביקש מורנו הרה"צ להביא את קופת הצדקה של זכרון חיה, כידוע בספרי הקודש לפני עשיית מצוה ראוי לתת צדקה, ומה יכול להיות מתאים יותר מזה, להתחיל את הסיור המיוחד במינו עם צדקה לחולים.

הרה"צ תרם סכום הגון בשתי ידיו לקופת זכרון חיה שהובאה לפניו, וכמו שאמר רבינו נחמן מברסלב (ספר המידות אות צדקה סימן כז) יִתֵּן לִצְדָקָה בִּשְׁתֵּי יָדַיִם וְיִהְיֶה תְּפִלָּתוֹ נִשְׁמַעַת, וכמנהג חסידי ברסלב בכל פעם כאשר נותנים צדקה, לתת את זה בשמחה עצומה ובשתי ידים, הרה"צ התבונן על קופת הצדקה ועל הכתוב בה וקורת רוח מרובה ניכרה על פניו.

מתנדבות הארגון עוברות בין החולים ומחלקות מזון ושתיה לכל המעוניין ללא כל תשלום, הקופה מונחת על העגלה וכל הרוצה לקחת חלק בפעילות החסד של זכרון חיה תורם כפי נדבת לבו.

עגלת החסד של זכרון חיה הינו ללא ספק אחד הפרויקטים החשובים והייחודיים של הארגון, לא נטעה אם נאמר – פרויקט הדגל, בשיתוף פעולה פורה עם מנהל מחלקת מיון מר עידן אבנעים, נבנתה עגלה ייעודית המתאימה לצרכי המתנדבות.

העגלה עמוסה בכל טוב – מיני מתיקה עוגות עוגיות ושתיה חמה, עושה את דרכה בכל יום בין המחלקות השונות, ובעיקר בחדר המיון. המתנדבות המסורות מסתובבות בין המיטות ומחלקות לחולים ובני משפחותיהם אוכל ושתיה חמה.

מר אבנעים מנהל חדר מיון הציג את העגלה החדשה, ומורנו הרה"צ התבונן בעגלה היטב, ועל פניו ניכרה קורת רוח ושמחה עצומה. פרויקט עגלת החסד הינו יחיד מסוגו, מתנדבות זכרון חיה הפכו לחלק בלתי נפרד מהצוות של חדר המיון, מתנדבת מסורה ממתינה לבאים ומקבלת את פניהם בחיוך רחב, במילה טובה של עידוד וחיזוק וכמובן – עם כוס קפה ומאפה, כל מטופל שמגיע לחדר המיון יודע – 'מישהו עם לב רחב מקבל את פני'.

כשהגיע מורנו הרה"צ למחלקת מיון ילדים, כל המיטות היו ריקות, מר אבנעים הצביע בפליאה על המיטות ואמר 'זה דבר לא שגרתי כלל שחדר מיון ילדים יהיה ריק, כנראה בשביל לשמח את כבוד הרב  גלגלו מהשמים שכך יהיה', הרה"צ חייך למשמע הדברים, מורנו הרה"צ ברך את הרופאים 'שתמיד יהיה כאן ריק ושלא תהיה לכם שום עבודה, שיגיעו אליכם רק ללידות ולשמחות.

בהמשך שוחח מורנו הרה"צ עם הצוות הרפואי הבכיר של חדר המיון, וביקש לשמוע את חוות דעתם הרפואית, וכיצד הם – כרופאים, רואים את פעילות הקודש של הארגון. הרה"צ שמח לשמוע כי לא רק המטופלים נעזרים במתנדבות, דווקא הרופאים הם אלו שנהנים באופן סדיר משירותי הארגון, כאשר תוך כדי עומס עבודתם ניגשים אליהם פעילי הארגון ומחיים את נפשם בכיבוד המוצע, הדבר נותן לרופאים הפוגה קלה וכוחות חדשים כדי שיוכלו להעניק לחולים את המיטב.

הרופאים הודו להרה"צ על הפעילות הנפלאה של הארגון, באמרם כי פעילות החסד והנתינה מרגיעה את המטופלים המגיעים לחדר המיון, ומשרה אוירה נינוחה ורגועה בכל המחלקה, דבר שמקל על עבודת הרופאים, ומשפיע בצורה ישירה ומשמעותית מאד על הטיפול הרפואי.  

הרה"צ אמר לרופאים כי חיוך והארת פנים יכולים להועיל יותר  מאוכל ושתיה, וכמאמרם של חכמינו הקדושים 'גדול המלבין שיניים לחבירו יותר ממשקהו חלב', להגיד לחולה מילה טובה 'בוקר טוב! ערב טוב! רפואה שלימה!', אפשר ממש להחיות אותו בזה.

בהמשך הגיע ללשכת מנהל המרכז הרפואי פוריה, והתקבל בברכה על ידי מנהל המרכז – ד"ר ארז און, וסגנו – ד"ר מאיר רוח. בשיחה עם ד"ר און הסביר מורנו הרה"צ את הרקע להקמת הארגון, 'תמיד חשבתי לעצמי מה אני יכול לעשות לעילוי נשמתה ולזכרה של אשתי עליה השלום, האשה הכשרה הצדקת חינקא חיה באבא, אני בטוח שיש לאשתי ע"ה נחת רוח גדולה מהארגון הנפלא הזה, ובוודאי תהיה מליצת יושר לכל העוסקים בצדקה וחסד לעילוי נשמתה'.

ד"ר און הודה למורנו הרה"צ על הפעילות הנפלאה של המתנדבות, ובירך על שיתוף הפעולה בין בית החולים לארגון, ד"ר און הוסיף ששאיפתו כמנהל המרכז הרפואי לעזור ולהרחיב את היקף הפעילות, ולתת לכל ציבור את הצרכים שלו, ובקרוב יוקם בית כנסת מפואר וחדש שישרת את הציבור.

מורנו הרה"צ סיים בדברי ברכה לד"ר און וצוות הרופאים שימשיכו בעבודת הקודש להביא מזור לחולים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

דילוג לתוכן