בעלי מקלל ומעליב, אני לא רואה פתרון חוץ מלעזוב

שו"ת אשיב לאי"ש מאת מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א

שאלה:

שלום וברכה כבוד הרב, אני חיה לצד בעל שרק משפיל אותי ומדבר אלי בזלזול גדול, מעליב ונותן לי הרגשה מאד נחותה, הוא הגיע לרמה כל כך גרועה עד שגם ליד הילדים הוא מתנהג כך, ניסיתי המון עצות ושום דבר לא עזר, מה גם שהוא מקלל ומדבר על ההורים שלי שיקרים לי מאד, אין לי כבר כח… הפתרון היחידי שנראה לי זה לקום ולעזוב!
 

השאלה התקבלה במערכת האתר והועברה למו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א אשר השיב במכתב מחייה נפשות.

תשובה: 

בעזרת השם יתברך יום ג' לסדר ויחי – חזק עשרה בטבת [הילולא של מוהרנ"ת ז"ל] תש"פ
 
שלום רב אל … תחיה.
 
לנכון קיבלתי מכתבך.
 
כמו שכתבת בעצמך, תמיד יש לכל סיפור שני צדדים, ולא שמעתי כלום מבעלך, אבל זה ברור שאת סובלת בכמות גדולה מחוסר אימון ובטחון עצמי, כי איך נתת את עצמך כל כך הרבה זמן להיות כמו סמרטוט ולספוג כל כך הרבה השפלות וזלזולים מבעלך?! איך לא קמת בתקיפות ובעזות דקדושה, אבל גם עם שפה רכה ונעימה, ואמרת לבעלך, בעלי היקר, אי אפשר להמשיך ככה! אני לא סמרטוט או שק חבטות שאתה יכול לסחוט אותי או להכניס בי אגרופים כפי רצונך, ואני אספוג הכל בשתיקה! או שאתה משנה את דיבורך וגישתך אלי, או אנחנו הולכים על שני כיוונים נפרדים! יש הרבה נשים כמוך שאין להם העזות דקדושה לקום ולהגיד לבעליהן שאי אפשר להמשיך ככה, וסובלות וסובלות עד שמתפוצצות חס ושלום, ואילו היו להן קצת אימון ובטחון עצמי, היו מעמידות עצמן על מקומן, ועושות סוף מכל הסבל הזה, כי כשבעל רואה שאשתו רצינית, ולא מוכנה לסבול יותר, הוא מתחשב עם המצב עוד הפעם, ומתחיל להבין שהוא מוכרח לשנות את דרכו וגישתו, כי אחרת ימצא את עצמו בחוץ, ואז כבר יהיה מאוחר רחמנא ליצלן.
ועל כן איעצך, שתעשי לעצמך פנים חדשות, ותגידי לבעלך בשפה רכה אבל ברורה ותקיפה, חד משמעית, שבלתי אפשר להמשיך ככה, ואם לא ישנה את דרכו יצטרך לשלם על זה מחיר גבוה, ובתחילה בוודאי יחשוב בעלך מי יודע מה קרה לך, ומה פתאום התחלת לפתוח פה ולהגן על עצמך, אבל כשיראה שאת רצינית, וכבר אין מקום למשחקים, הוא יתחיל לחשוב על כיוון אחרת, ובעזרת השם יתברך המצב ישתנה לטובה.
 
המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך. 

הגב

avatar
  הירשם  
Notify of

Related Posts

דילוג לתוכן