האם זה נכון שלשוּם יש סגולות רפואיות גדולות?

שאלה:

מאת רינה:
לכבוד הצדיק מיבנאל. קראתי שמי שאוכל בכל יום שום זה מבריא אותו, כי יש לשום סגולות רפואיות גדולות. האם זה נכון? והאם מוזכר משהו בדברי חז"ל או בדברי רבנו ז"ל לגבי הסגולות הרפואיות של השום?

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא ט"ז אדר התשע"ג

שלום רב אל רינה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (בבא קמא פ"ב.) חמשה דברים נאמרו בשום, משביע ומצהיל את הפנים, ומרבה זרע, והורג את הכינים שבבני מעים, ומחמם את הגוף, הרי שלך לפניך איך שזה מדברי חכמינו הקדושים, ומובא בדברי הרב הקדוש ממונקטש זי"ע, בספרו "דברי תורה" (מהדורה א' אות ס"ג) שמה שאמרו חכמינו הקדושים שהשום הורג את הכינים שבבני מעים, שזה סובב על חיידקים שנדבקים בתוך גופו של האדם, היינו כי כינים כפשוטו לא נמצאים רק בין השערות, ובלויי בגדים, ולא בתוך בני מעים וכו', ולכן מוכרח להיות שמה שאמרו חכמינו הקדושים כינים, זה סובב על חיידקים שנכנסים בגופו של האדם, במקום שיש מחלה מדבקת, ולכן בעת שהיתה מגיפה לא עלינו, פירסמו הרופאים וייעצו שיאכלו שום, שזה הורג את החיידקים שנכנסים באדם וכו'.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות קנאה סימן ז') השום מוציא קנאה; וכן הוא (שם אות אהבה סימן י"א) השום מסוגל לאהבה; ולכן אין מה להפסיד כשאוכלים בכל יום חתיכת שום, וזה מסוגל להרבה דברים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
שלח שאלה »

חזרה לשו"ת ברסלב »

[the-post-grid id="11065" title="שות ברסלב"]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

עוּרוּ יְשֵׁנִים! – עניני וסגולות חודש אלול מהספר הק' "שיחות מוהרא"ש"

הִתְעוֹרְרוּת לְחֹדֶשׁ אֱלוּל מוֹהֲרָא"שׁ ז"ל אָמַר, שֶׁכְּבָר הָחֵל מֵהַשַּׁבָּת שֶׁמְּבָרְכִין בָּהּ חֹדֶשׁ אֱלוּל – שׁוֹמְעִים אֶת הַהִתְעוֹרְרוּת שֶׁל "עוּרוּ יְשֵׁנִים מִתַּרְדֵּמַתְכֶם" הַמֻּזְכֶּרֶת בַּסְּפָרִים הַקְּדוֹשִׁים לְגַבֵּי

דילוג לתוכן