אני רווק ואני רוצה להדר ולהניח תפילין רבינו תם, מותר?

שו"ת אשיב לאי"ש מאת מו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א

שאלה:

לכבוד הצדיק שלום וברכה. כל חיי אני משתדל בכל כוחי לקיים ולקנות תפילין ברמה הכי גבוהה שיש, המון זמן אני חושב על איך אפשר להדר עוד יותר בתור ספרדי, בררתי על תפילין האדמו"ר הזקן או האר״י והבנתי שצריך ללכת לפי מנהג אבותיו, לאחר מכן מאת ה׳ ראיתי שיש מצווה עצומה להניח תפילין של רבינו תם בנוסף לרש״י, לכן רציתי לדעת האם בתור רווק בן 25 מותר לי להדר במצווה זו, מתוך תמימות של רצון עז לה׳ יתברך לקיים הידור למצוות התפילין העצומה שאנו מצווים עליה כל חיינו, ולא חס ושלום מתוך גאווה.
תודה רבה מראש על התשובה.

 

השאלה התקבלה במערכת האתר והועברה למו"ר הרה"צ ר' יצחק לעזער שליט"א אשר השיב במכתב מחייה נפשות.

 

תשובה:

בעזרת השם  יתברך יום ו' עש"ק לסדרי טהרה ל' ניסן א' דר"ח אייר תש"פ

שלום וברכה וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קיבלתי מכתבך.

אף על פי שיש מקומות שנוהגים לא להניח תפילין דרבינו תם לרווק לפני החתונה, אבל כבר ידוע לנו דעת רביז"ל, שהיה רצונו שבחור מיד אחר הבר מצוה יתחיל להניח תפילין דרבינו תם. ואומר מוהרנ"ת ז"ל (ליקוטי הלכות תפילין הלכה ה' אות כח – כט) שעיקר תוספת קדושה נמשך על האדם על ידי תפלין דרבנו תם, ועל כן עכשיו בעקבות משיחא בסוף הגלות, צריכים ליזהר מאד להניח תפילין דרבנו תם, כמו שהזהירו כל הצדיקים אמתיים שהיו בימינו, כי עכשיו התגבר הבעל דבר מאד מאד מחמת שרואה שקרוב לבא קצו, על כן הוא מתגבר מאד. כמו שני בני אדם הנלחמים זה עם זה כשרואה שמתגבר כנגדו וכמעט שיפול – אזי הוא מתגבר בכל כחו להפיל את שכנגדו. וכמו שאמר החכם, אין גבור כמתייאש, על כן צריך כל אחד ליזהר להניח תפלין דרבנו תם שהם נמשכין מבחינת מוחין של הצדיקים הגדולים, כדי לקבל כח מהם לשבר את היצר הרע שמתגבר עכשיו מאד שנמשך משם, עיין שם בדבריו המתוקים.

אשריך ואשרי חלקיך שיש לך כיסופין ורצונות כה חזקות לקיים מצות תפילין בהידור רב, זכור תזכור את דברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן סי' ל"ח) שתפילין הם סימן על דביקות, נמצא שהזוכה לקיים מצות תפילין כראוי זוכה לדביקות אמיתית ונצחית בו יתברך.

המאחל לך ברכה והצלחה בכלך מעשה ידיך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

"שַׁעֲרֵי הַשָּׁמַיִם פְּתוּחִים" • מכתב מיוחד על סגולת היום הקדוש

בְּעֶזְרַת ה' יִתְבָּרַךְ, יוֹם ה' לְסֵדֶר תְּצַוֶּה י"ג אֲדָר תַּעֲנִית אֶסְתֵּר ה'תשפ"א. הַחַיִּים וְהַשָּׁלוֹם וְכָל טוּב סֶלָה יַגִּיעוּ וְיִרְדְּפוּ אֶל כְּלָלִיּוּת אַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ הַיְּקָרִים, אֲנָשִׁים

האם להתחסן נגד נגיף הקורונה?

שאלה: שלום וברכה למו"ר הרה"צ שליט"א,לאחרונה מצאו חיסון נגד ה"קורונה", וקופות החולים החלו לחסן את כולם, וגם לנו הוצע על ידי קופת החולים להתחסן. אציין

דילוג לתוכן